Міжнародні організації зацікавлені у смертях українців?

2.6т

Точними цифрами щодо закупівель лікарських засобів і щодо їх наявності на складах в бюджетних організаціях України, гадаю, не володіє ніхто. Навіть Міністерство охорони здоров'я. А якщо і хтось володіє, то може не зовсім точно чи некоректно донести інформацію громадськості. Це пов’язано з новою моделлю закупівель лікарських засобів. Він (новий механізм. – Ред.) полягає у тому, що цього року для України закупівлі здійснювали міжнародні організації: "ПРООН", "Unicef", "Crown Agents".

Декілька міжнародних організацій підписали з МОЗ контракти і отримали певні сертифікації. Уже після цього вони, відповідно до наданих документів, повинні були провести закупівлю лікарських засобів. Гроші за ці медикаменти вони отримали ще минулого року, але, на жаль, на сьогоднішній день велика кількість ліків так нам і не поставлена. Деякі організації виконали свої зобов’язання на 60%, а інші не виконали навіть на 30%.

Чому так сталося? Справа у тому, що ті громадські і адвокатські організації, які лобіювали закон про міжнародні закупівлі (а нині продовжують його відстоювати), орієнтувались на шалену економію коштів. Та в результаті вийшло зовсім інше: міжнародні організації закупили просто набагато дешевші ліки, аніж купували раніше. Тут варто розуміти: більш дешеві ліки менш ефективні. Так, в Україну зайшли генеричні препарати (еквіваленти оригінальних лікарських препаратів, строк патентної охорони яких закінчився. – Ред.), які є не зовсім якісні.

Так, судячи з роботи "Crown Agents" складається враження, що ця організація взагалі зацікавлена у смерті українців і через це закуповує неякісні ліки в малих кількостях. Гадаю, що якби таке собі дозволяла будь-яка українська організація, то її вже давно б притягли до відповідальності… а так, ми ніяк можемо вплинути на те, що відбувається не у нашій країні.

Це шкідливий для нас механізм ми маємо нині тому, що у нас немає цивілізованих медичних формацій, їх місце займають лобісти. На сьогоднішній день міжнародні закупівлі ліків провалилися не тому, що Міністерство охорони здоров'я погане, а тому що ці лобісти невдало створили непродуманий поверхневий закон.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги