Тимошенко домовилася з Путіним про здачу Сходу України

У Донецьку сепаратисти захопили обладміністрацію, в Луганську — Службу безпеки. Кінці цих подій треба шукати в минулому.

Наприкінці лютого на засіданні РНБО незаконно була присутня Юлія Тимошенко. Тоді, ймовірно, прийняли рішення без бою здати Росії не тільки Крим, а й кілька областей - Харківську, Донецьку та Луганську. Вирішили зробити таку пожертву. Одразу це втілити не вдалося. Бо був серйозний спротив населення, яке виявилося патріотичнішим, аніж думала влада.

Те, що відбувається, не просто сепаратизм. Зараз одна людина, не будучи у владі, контролює всі її гілки. Я не можу повірити у таку безпорадність української влади, яку вона зараз демонструє. Це узгоджена гра. Бачимо відверту здачу ситуації з боку міліції. До Сходу та Півдня застосовують той же сценарій, що й до Криму: не піддаватися на провокації, понизити рівень бойової готовності, не втручатися. Коли міліція отримує такі вказівки на початку відвертого державного заколоту в певних регіонах, інакше, як державна зрада, це не назвеш. Все очевидніше, що Юля домовилася зі своїм старим партнером із Москви. Поняття не маю, що вона отримає взамін. Вони живуть, як мафія. У фільмі "Хрещений батько" є такий діалог: "- А что я получу взамен? - Мою искреннюю дружбу и уважение". У них такі речі добре конвертуються. Може, допоможуть їй стати нехай не зовсім незалежним президентом України. Бо в інший спосіб вона це зробити не може.

Тимошенко розказує, що Путін - її особистий ворог. Але вперше вона про це згадала, коли окупація та агресія тривала чотири тижні, а її почали прямо звинувачувати у співпраці з Кремлем. Це звичайна заказуха. Олег Ляшко теж розказував, які Янукович та Клюєв погані, але ми що, не розуміємо, на кого він працював?

Для мене в нинішній ситуації не до кінця зрозуміла роль Ріната Ахметова. З одного боку, він дав вказівку своїй команді серйозно гратися у виборчу кампанію. Від них ідуть аж четверо кандидатів. Одного з них, Михайла Добкіна, Ахметов особисто підтримав. Ніби напряму не пішов на виконання путінського плану.

З іншого, розуміємо, що в Донецькій області на підприємствах Тарути та Ахметова працюють сотні тисяч людей. Із них кілька тисяч пов'язані зі Службою безпеки, охороною. Якщо їх змобілізувати, вони за 10 хвилин ліквідують будь-який заколот без жодної міліції. Зроблять так, що ніхто й не здогадається, що відбулося. Але ніхто цього не робить.

Кажуть, Ахметов літав до Путіна. Таке може бути. Але якщо вони думають, що здадуть Донбас і на тому все закінчиться, то виглядають дуже наївними. Ми можемо втратити набагато більше - вже навіть стоїть питання щодо Києва.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости