Хто служив строкову службу в армії знає, що кожен солдат періодично має достатньо вільного часу на те, щоб поміркувати над чим завгодно. Називається цей бонус на інтелектуальну діяльність - добовий наряд. У армії його часто ще називають "тумбочкою", хоча у нашому випадку стояти на тумбі жодної потреби немає і це чудово, зате є можливість почитати про те, що відбувається у світі і зробити висновки.

Пару попередніх нарядів у мене співпали у часі з усім відомими подіями на сирійсько-турецькому кордоні і активному обговоренню їх наслідків. Шлейф подій після інциденту наштовхнув мене на наступні висновки.

Турки шукали приводу гучно привернути до себе увагу. Мета - нагадати союзникам про те, що перед тим як домовлятися з Росією про спільні дії у Сирії слід, як мінімум, провести серйозні консультації з ними. Літак, який на кілька секунд з'явився у турецькому небі і швидко впав, нагадав американцям, що в цьому регіоні інтереси Туреччини мають враховуватися вище ніж інтереси Росії. Анкара теж може взяти участь у наземній операції, але вона не буде клопотатися за Асада. У Штатах турків почули, але від Росії не відвернулися, у Штатах пам'ятають і про присутність Росії в Українських справах. Керрі приязно поспілкувався у Москві з нацлідером. Тепер Анкара усе більше проявляється в Українських справах теж. Перед тим, як збити російський літак, турки були занепокоєні жертвами серед туркмен на півночі Сирії, зараз Ердоган і Чавушоглу зустрічаються з Джемілєвим і Чубаровим, які працюють над тим, щоб Крим став ще більшим тягарем для росіян і поширюють інформацію про ядерну зброю на півострові і, здається, що це лиш перші кроки у активізації Анкари на Українських теренах.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги