Не поспішаймо ділити шкуру не вбитого ведмедя

9.5т

Останнім часом статті про Росію кишать пророцтвами.

То Путін ось-ось виведе війська із Донбасу. То Росія незабаром поверне Крим Україні. То вона розпадеться – якщо не сьогодні, то завтра неодмінно. То Гаазький трибунал мало вже не готовий позбавити Росію ядерного статусу. Ну, про швидку смерть Путіна ви вже чули.

Коли розпався Радянський Союз, це виявилося несподіванкою для абсолютної більшості людей. І лише деякі світлі голови таке передбачали, проте до їхніх думок ніхто всерйоз не прислухався.

Нині маємо ситуацію з точністю до навпаки. Лише лінивий не прогнозує Росії розпаду чи економічного колапсу. Інтуїція ж мені підказує, що все відбудеться не так швидко, як багатьом із нас хотілося б.

Якщо підходити до речей прагматично, то слід визнати, що Путін ще не сказав свого останнього слова ні в Росії, ні в Україні, ні в Європі, ні у світі. Тому, поки він керує державою, не може йти мова про припинення війни на Донбасі чи повернення Криму Україні, розпад Росії чи економічний колапс. Звісно, російський президент смертний, але не настільки, щоби ми могли в цьому найближчим часом переконатись.

З іншого боку, в оточенні Путіна є чимало таких же негідників, як він, котрі, одначе, здатні пожертвувати своїм шефом в обмін на гарантії збереження їхніх життів. Вони навіть згодні, аби Росію позбавили статусу ядерної держави, бо небезпечно мавпі давати гранату, щоби лиш їх не рухали.

На жаль, світова спільнота не має вибору, і з такими істотами треба вести переговори, хоча клітка – найкращий притулок для них.

Не треба поспішати ховати Путіна чи пророкувати загибель Росії. Такі шапкозакидальницькі настрої можуть дорого коштувати світовій спільноті. Російський ведмідь, який зійшов з розуму, залишається дуже небезпечним, а з ядерною кнопкою – тим більше. Аналогій з розпадом Радянського Союзу не буде. Історія підготувала нам не один кривавий сценарій.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости