Чому мешканці Донбасу не хочуть миру

24.4т

І патріотизм Донбасу, і ненависть Донбасу до України, і байдужість Донбасу - усе правда. Це три головні фарби, які присутні в портреті нинішнього Донбасу. В одних місцях більше одних кольорів, в інших - інших. Але все ж таки домінуючий колір - це байдужість до всіх і бажання, щоб усе за помахом чарівної палички припинилося, настав мир, чи щоб усе хоча б не було гірше.

Коли ми прийшли у звільнений Слов'янськ, один із моїх друзів, який пережив окупацію, сказав: "Донбас, як патріархальна матрона: вона любитиме будь-кого, хто є сильним і забезпеченим. Був сильним Янукович — любили Януковича, прийшов сильний путінський Гіркін — обожнювали Гіркіна, тепер усіх викинув Порошенко — будуть обожнювати Порошенка. Хочете, щоб вас любив Донбас — будьте сильними і багатими". Багато разів тестував цю думку на різних жителях Донбасу — і патріотах, і сепаратистах — вона незмінно знаходила підтвердження.

Ще один приклад. У Кураховому (це неокупована територія) я підслухав розмову жіночок про перемир'я: "Это же ужасно, если в самом деле наступит мир, им перестанут платить, они придут домой и снова будут бездельничать, пить и бить нас. Сейчас так хорошо: деньги привозят, а дома их нет." Є і така прагматична думка. І оскільки в обговоренні цієї тези брали участь кілька жінок, і жодна з них не виступила з альтернативною ідеєю, у мене є підстави думати, що ця думка має серйозний рейтинг по обидві сторони лінії зіткнення.

Так відповів на питання: "Як місцеве населення зараз сприймає українських військових у своїх селищах — як визволителів чи як "карателів"? Чи є якісь зміни на краще у головах тамтешніх людей? Чи багато серед них тих, хто продовжує допомагати противнику (часто розповідають, що саме звичайні місцеві видають бойовикам місця розташування наших вояків)?".

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости