Розглядаючи в четвер урядову податкову "реформу" №3630, парламенту час згадати Гіппократа - "НЕ НАШКОДЬ"!

Якщо вже немає у членів Уряду та чиновників Адміністрації Президента політичної волі, професійності та самостійності створити умови детінізації та економічного зростання, то ми зобов'язані хоча б не дати їм задушити малих підприємців (фактичною ліквідацією спрощенки), с/г підприємства (згортанням спецрежиму ПДВ), промвиробників (відміною пільг на промислову нерухомість), пенсіонерів (збереженням оподаткування пенсій).

Плюси неприйняття Урядової редакції Податкового Кодексу суттєво переважують мінуси від її потенційного прийняття, тож, її не можна допустити за жодних умов! Якщо не вистачить сил для проведення корисної для економіки податкової реформи №3357, краще напередодні нового року взагалі не чіпати Податковий кодекс, адже тоді:

- навантаження на фонд оплати праці й так майже зменшиться до запропонованого Урядом рівня (з різницею в мізерні 2%);

- не буде знищено спрощену систему оподаткування для юридичних осіб та малих експортерів (!);

- не збільшаться вп’ятеро побори з малих підприємців - платників єдиного податку;

- не буде "поставлений на коліна" с/г виробник через ліквідацію спецрежиму ПДВ для аграріїв;

- не підвищаться в 1,5 рази ставки податку на нерухомість;

- не будуть скасовані пільги для промисловості, які сьогодні дають хоч крихту можливості пережити "економічну зиму".

Вдала податкова реформа здатна перепрограмувати економічну долю країни, закласти підвалини нової продуктивної економіки, задати вектор економічного зростання. Невдала – може законсервувати тіньову економіку та зберегти існуючий сировинно-олігархічний лад.

Насправді, головне - зрозуміти, що податкова реформа – не мета. Не потрібні зміни заради змін чи чергових "покращень". Податкова реформа – один з найпотужніших інструментів економічної та інвестиційної політики. І ми зобов’язані почати використовувати його за призначенням – для створення економічного зростання, а не для фіскального "витискання останніх соків" з бізнесу.

А економічна політика і, в тому числі її податковий інструментарій, мають бути спрямовані на створення умов детінізації економіки, залучення інвестицій, зростання експорту, розвитку власного виробництва та збереження існуючих й створення нових робочих місць.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости