УкрРус

Кримінальний бізнес запрошує до себе атошників

4.5т

В Україні розвивається кримінальний бізнес із викрадення людей. Втім, скільки кримінальних проваджень щодо цього питання було порушено у цьому році, у минулому році, чи років 5 тому назад, майже не надається. Зрозуміло, що у зоні АТО людей викрадають частіше, позаяк там триває війна і часто терористи використовують цивільне населення для досягнення своїх цілей.

Беручи до уваги інформацію, яку надає Національна поліція щодо збільшення випадків з викраденнями людей, то слід звернути увагу на 2 речі:

Не абияк на цю негативну тенденцію впливає збройний конфлікт у зоні АТО. Так, на мирних територіях зараз перебуває велика кількість людей, які тим чи іншим чином були причетні до війни на сході України і які, на жаль, "не можуть себе знайти" (працевлаштуватися. – Ред.).Це дуже велика проблема соціального характеру.

До прикладу, нещодавно я спільно з правозахисними організаціями опитували військових, які повернулися з полону у зоні АТО. У нас була мета – зафіксувати випадки тортур серед українських військовополонених та визначити їх характер. Та разом із тим у анкеті було питання щодо подальшої спеціалізації людини, яка повернулася з полону. Так, в окремих анкетах люди чітко зазначали, що на даний момент вони не можуть знайти роботи, але уже декілька разів до них зверталися з пропозиціями кримінального характеру. Це насправді тривожний сигнал, який закликає нашу країну якомога швидше вирішувати актуальні соціальні питання (зокрема, питання, які стосуються працевлаштування військовослужбовців, які повернулися із зони АТО).

Гадаю, що для того, щоб зупинити цей бізнес (викрадання людей. – Ред.), необхідно добре налагодити роботу правоохоронних органів (це лише один з додаткових аргументів, для проведення системних змін в поліції, реформа якої зіштовхнулася, здебільшого, тільки з патрульною поліцією). Окрім того, слід реформувати електронні системи документообігу, слідчий апарат оперативників. Коротше кажучи: в Україні настав час зробити усе, чого не зробили донині і що впливає на ефективність протидії кримінальному бізнесу.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги