Будь-яка влада приречена насамперед на те, аби захищати себе.

Ні, вона може кидати в повітря патріотичні гасла, казати народу, що заради нього працює мало не 25 годин на добу, жертвує своїм здоров’ям і навіть життям. Не вірте цьому. Влада захищає себе і дбає про своє комфортне існування. Нема такого злочину, на який би влада не пішла, аби захистити себе.

У цьому контексті цілком зрозумілою стає логіка української влади, коли не знайдені та не покарані вбивці майданівців, натомість арештовують тих, хто виборював Україну, в тім числі й для нинішньої влади.

Доволі комфортно за кордоном почувають себе не лише колишні регіонали, які зі шкури лізуть, аби спаплюжити Україну й догодити Кремлю, а й в Україні – ті, хто вірно служив режиму Януковича. Нинішня влада доволі швидко знайшла з ними спільну мову. Все фактично звелося до одного: ми не рухаємо вас – ви не зачіпаєте нас. Ні, на початках були спроби зруйнувати цю ідилію, але при нинішній держимордовській поліційній функції держави це виявилося неможливим. Прокуратура, а особливо суди ніби закам’яніли в радянській добі й не пішли ні на йоту в своєму розвитку. Тому цілком логічно, що Опозиційний блок разом з владою голосує за зміни до Конституції України в частині децентралізації. "Хлопців" Януковича спочатку добряче налякали, а потім попустили: мовляв, дивіться, які ми добрі. Але ж і ви нас зрозумійте, працюймо разом, і будуть вгодованими бігати вовки, і вівці скубтимуть свою травичку. Але сам Бог велів час від часу різати овець. Травоїдні, сер.

Натомість влада розуміє, що коли закінчиться війна, основний удар протесту незадоволених тим, що нині діється в державі, буде скерований проти нинішніх правителів у Києві та на місцях. Заради профілактики й збереження власної влади цькують колишніх майданівців і тих, хто служив і служить у добровольчих батальйонах. Цвіт нації хочуть підрубати під корінь. Якби влада так захищала Україну, як себе, ми би вже давно забули про війну з Росією.

Найпершими жертвами влади стали люди, які сповідують націоналізм. Я не кажу про провокаторів, просто хворих і знедолених війною, на чому зараз роблять акцент правоохоронні органи, звинувачуючи цих людей у тероризмі. Я кажу про патріотів, які вибороли Україну, в тім числі й для нинішньої влади, й зупинили російського агресора. Парадоксально, але саме вони стали найбільшими ворогами влади. Це за логікою самої влади, яка не збігається з логікою народу.

За великим рахунком, владі не можна закінчувати війну. Бо коли закриють кордон з Росією й на Донбасі знищать і посадять до в’язниць російських фашистів, владі треба буде терміново втікати з України. Тліючий конфлікт, безкінечні переговори у Мінську, вмовляння агресора за допомогою Європи – а під шумок особисте збагачення на війні, розширення владних повноважень. Саме такою є логіка влади.

І поки люди в більшості своїй погоджуватимуться з такою логікою влади – матимемо війну, псевдо-реформи, зростання цін і тарифів й інші "принади" революційного процесу, коли Помаранчева революція і Революція гідності, не розпочавшись, померли.

БЛОГИ ПУБЛІКУЮТЬСЯ В АВТОРСЬКІЙ СТИЛІСТИЦІ

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги