Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | Україна перед вибором – доцільність чи демократія

Україна перед вибором – доцільність чи демократія

Ось-ось країна мала б отримати голову Антикорупційного бюро, але цей публічний сеанс демократії чекає перевантаження: у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який де-факто повертає процедуру обрання голови АКБ на первинну стадію відбору анкет.

Видео дня

Нагадаємо, що 6 березня конкурсна комісія з обрання кандидатів на посаду директора визначилася зі складом чвертьфіналістів. У наступному турі комісія мала б визначити трьох кандидатів і запропонувати їх Президентові, одного з яких Петро Порошенко мав би призначити на посаду голови АКБ.

З одного боку, обрання кандидатів – це свято демократії. Моральні авторитети суспільства та просто хороші люди в прямому ефірі тривалий час розглядали 161 претендента, вибрали з їх числа два десятки кандидатів і т.д. Попередніми роками про таке можна було б лише мріяти.

З іншого, як часто це трапляється в демократичних процедурах, перелік чвертьфіналістів відверто розчарував. Причому як потенційних організаторів цього реаліті, так і суспільство. Бо як і одна, так і друга сторона мріяла знайти такого собі комісара Катані, інтелектуального, харизматичного та рішучого, який би в короткі терміни випотрошив корупцію. Особливо розчароване оточення Президента, яке на цій посаді бачило Богдана Витвицького, колишнього федерального прокурора США. Саме заради ймовірної перемоги американського фахівця Банкова нібито відмовила балотуватися на цю посаду екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі.

Витвицький славний усім, окрім… року народження. Його вік перевищує обмеження в 65 років, яке встановлено як умову для перебування на посаді.

І ось, коли конкурсна комісія вже визначилася з четвіркою претендентів, саме в цей момент депутати від пропропрезидентської фракції реєструють законопроект № 2339, суть якого полягає в скасуванні граничного віку перебування особи на посаді Директора Національного антикорупційного бюро України, який нині становить 65 років. А в неофіційних коментарях люди з президентської команди говорять, що це єдина можливість врятувати АКБ від профанації.

Зараз країні доведеться вибрати: або не порушувати демократичне таїнство і довести розпочату справу до кінця, навіть якщо потенційний переможець апріорі не відповідає очікуваному рівневі, або доцільність переможе демократію, закон буде проголосовано, а вибори кандидатів відкотяться на базовий рівень – етап відбору анкет.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...