Закони з колін: як приймався Бюджет-2017

Закони з колін: як приймався Бюджет-2017

Не можу пояснити та збагнути того, що відбулося вчора і цієї бюджетної ночі в українському парламенті. На додаток до ранкових 3,5 годин майже 13 годин голосувань із невеликими перервами опівночі та вранці. І перервами не тому, що треба дати перепочинок від марафону голосувань. Причина банальна – відсутність предмету голосування – відповідних проектів законів, які готувалися чи то з коліс, чи то з колін.

267 голосувань за один подовжений до ранку "день" засідань. Ні, не голосувань, а натискань кнопок. Бо голосування передбачає вибір позиції. А як можна було зробити вибір, коли розглядається проект закону, в якому понад 1000 правок, а він з’явився у залі буквально перед голосуванням?

Чи може цим надзвичайним режимом треба було попередити зміну течії річок у зворотному напрямку, чи настання кінця світу? Чи завтра починається новий бюджетний рік? Ні одне, ні друге, ні третє. Цього тижня є ще і середа, і четвер, і п’ятниця. І є ще цілий наступний тиждень для нормальної, неавральної роботи до настання нового року.

А може варто поширити парламентський досвід на інші сфери? Скажімо, хірурги мають оперувати безперервно, пілоти літаків - вставати з-за штурвалу тільки для походів у туалет. І нема що говорити про таку "дрібницю", як прийняття законів. Подумаєш, якийсь закон про бюджет. 50 млрд. туди, 50 сюди. Тому дали, в того забрали – якось зійде.

З таким підходом до рішень так і живемо. Якось.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Экономический блогБюджет Украины 2017