УкрРус

Старі граблі

Все, все повторюється. Коли Кучма йшов у 1999-му на другий термін, країна не мала кого йому виставити на противагу. Чорновола прибрали. Більше лідерів не було. Тоді вигулькнула Канівська четвірка. Народ з надією повівся на них, як на спасителів. А всіх хто писав, що це тупий розводняк – цькували.

Водночас окремі "патріоти" повірили в якогось "другого Кучму", який мав би стати кращим за "першого". Львівська консервативна громада радісно аплодувала Кучмі у театрі Заньковецької. "Він багато чого зрозумів!" – казав мені один з культурних діячів.

А потім настало похмілля, точніше бодун – бо четвірка хляпнула, як сливка у відомо що. Четверо псевдо-опозиційних клієнтів пішли на вибори поодинці.

Тоді частина "патріотів" кинулася в табір Євгена Марчука. "То нічого, що він колишній кагебіст. Це навіть добре, – казали вони. – Він про НИХ усе знає і дасть їм жару".

І знову тих, хто намагався пояснити, що Марчук – це традиційний троянський коник, який має на меті всього лише відтягнути демократичні голоси, обливали брудом.

Однак ті, хто зі шкіри лізли, агітуючи за різних клоунів, так і залишилися в ранзі "патріотів". Вони і в нардепах, і при посадах. Ніхто з них навіть не подумав вибачитися перед народом за те, що зіграв роль Сусаніна і завів виборців на манівці.

Пізніше тих самих людей я бачив уже фанами Ющенка, фанами Тимошенко, і не маю сумнівів, що у 2015 році вони б самовіддано агітували за "другого", кращого Януковича. Бо "він усе зрозумів".

Що маємо зараз? Знову перед нами гарцюють троянські коники, змайстровані російськими політтехнологами. І знову якась частина людей ведеться на них і з усією непримиренністю накидається на кожного, хто не вірить пройдисвітам. Особливо з епітетом "легендарний". Особливо тим, чиї "батальойни" в тилу чомусь удесятеро численніші за ті, що на фронті.

Можна, звичайно, зачекати, коли мине хмільний стан і прийде рятівний бодун. Але шкода часу. Ми й так його дуже багато витратили на усі попередні розводняки.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги