Все, все повторюється. Коли Кучма йшов у 1999-му на другий термін, країна не мала кого йому виставити на противагу. Чорновола прибрали. Більше лідерів не було. Тоді вигулькнула Канівська четвірка. Народ з надією повівся на них, як на спасителів. А всіх хто писав, що це тупий розводняк – цькували.

Водночас окремі "патріоти" повірили в якогось "другого Кучму", який мав би стати кращим за "першого". Львівська консервативна громада радісно аплодувала Кучмі у театрі Заньковецької. "Він багато чого зрозумів!" – казав мені один з культурних діячів.

А потім настало похмілля, точніше бодун – бо четвірка хляпнула, як сливка у відомо що. Четверо псевдо-опозиційних клієнтів пішли на вибори поодинці.

Тоді частина "патріотів" кинулася в табір Євгена Марчука. "То нічого, що він колишній кагебіст. Це навіть добре, – казали вони. – Він про НИХ усе знає і дасть їм жару".

І знову тих, хто намагався пояснити, що Марчук – це традиційний троянський коник, який має на меті всього лише відтягнути демократичні голоси, обливали брудом.

Однак ті, хто зі шкіри лізли, агітуючи за різних клоунів, так і залишилися в ранзі "патріотів". Вони і в нардепах, і при посадах. Ніхто з них навіть не подумав вибачитися перед народом за те, що зіграв роль Сусаніна і завів виборців на манівці.

Пізніше тих самих людей я бачив уже фанами Ющенка, фанами Тимошенко, і не маю сумнівів, що у 2015 році вони б самовіддано агітували за "другого", кращого Януковича. Бо "він усе зрозумів".

Що маємо зараз? Знову перед нами гарцюють троянські коники, змайстровані російськими політтехнологами. І знову якась частина людей ведеться на них і з усією непримиренністю накидається на кожного, хто не вірить пройдисвітам. Особливо з епітетом "легендарний". Особливо тим, чиї "батальойни" в тилу чомусь удесятеро численніші за ті, що на фронті.

Можна, звичайно, зачекати, коли мине хмільний стан і прийде рятівний бодун. Але шкода часу. Ми й так його дуже багато витратили на усі попередні розводняки.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги