Франція: ситуація непередбачувана

Фійон і Ле Пен

15 березня кандидат в президенти Франції Франсуа Фійон буде викликаний із дружиною до спеціальної фінансової прокуратури, де будуть заслуховувати справу, яка проти нього порушена (31 січня з'явилася інформація, що дружина кандидата в президенти Франції Франсуа Фійона і двоє його дітей отримали за роботу на держслужбі майже мільйон євро. Прокуратура Франції розпочала розслідування, яке потім розширили і на його сина та доньку. – ред.).Це новий етап у справі, справа офіційно відкрита, слідство віддано фінансовим прокурорам.

Щодо ситуації з Марі Ле Пен, то Європарламент справді проголосував за зняття із неї депутатської недоторканності. У Франції проти неї порушено кілька справ, але в плані виборів їй не загрожують жодні з них. Якщо говоримо про контекст виборів, то чітко зрозуміло дві речі. Перша – незалежно від всього Марі Ле Пен є фаворитом в опитуванні і вона йде до кінця.

Друге. Той факт, що справи проти неї порушено з подачі Європарламенту - навпаки посилює її позиції. Марі Ле Пен представляє себе як борець із ЄС, європейцями, юридичною системою Франції. Тому порушені проти неї справи – є навіть позитивними, грають їй на руку, адже її виборці скептично налаштовані щодо ЄС й істеблішменту. Із виборчих перегонів вона не зійде, нині є фаворитом і має 25% підтримки.

Видео дня

Із Фійоном ситуація значно складніша. Проти нього здійснюється тиск, щоб він зняв свою кандидатуру. Праві були переконані, що цього року вони обов’язково мають виграти, виходячи із негативного іміджу Олланда. І коли Фійон став кандидатом праймеріз, всі вважали, що питання вирішено. Навіть у нинішній ситуації Фійон заявляє, що попри все він не знімає свою кандидатуру і йде до кінця.

Говорити зараз про те, хто стане президентом Франції – складно. Ситуація непередбачувана. Якщо Фійон збереже свою кандидатуру, то за нинішніми опитуваннями у другий тур виходять Марі Ле Пен і Еммануель Макрон. Він колишній міністр фінансів, який позиціонує себе як центрист. Один аналітик правильно написав, що вибори у Франції нагадують вибір між французьким Обамою, тобто Макроном, і французьким Трампом. Тобто Ле Пен. Це два антисистемні кандидати, які не належать до істеблішменту, як самі себе позиціонують.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.