УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Володимир Посельський
Володимир Посельський
Віце-президент Асоціації "Україна в Європі", викладач Національного інституту східних мов і цивілізацій (INALCO) у Парижі

Блог | Франція: ситуація непередбачувана

Фійон і Ле Пен

15 березня кандидат в президенти Франції Франсуа Фійон буде викликаний із дружиною до спеціальної фінансової прокуратури, де будуть заслуховувати справу, яка проти нього порушена (31 січня з'явилася інформація, що дружина кандидата в президенти Франції Франсуа Фійона і двоє його дітей отримали за роботу на держслужбі майже мільйон євро. Прокуратура Франції розпочала розслідування, яке потім розширили і на його сина та доньку. – ред.).Це новий етап у справі, справа офіційно відкрита, слідство віддано фінансовим прокурорам.

Видео дня

Щодо ситуації з Марі Ле Пен, то Європарламент справді проголосував за зняття із неї депутатської недоторканності. У Франції проти неї порушено кілька справ, але в плані виборів їй не загрожують жодні з них. Якщо говоримо про контекст виборів, то чітко зрозуміло дві речі. Перша – незалежно від всього Марі Ле Пен є фаворитом в опитуванні і вона йде до кінця.

Читайте: Американские чиновники стали жертвами игр российской разведки

Друге. Той факт, що справи проти неї порушено з подачі Європарламенту - навпаки посилює її позиції. Марі Ле Пен представляє себе як борець із ЄС, європейцями, юридичною системою Франції. Тому порушені проти неї справи – є навіть позитивними, грають їй на руку, адже її виборці скептично налаштовані щодо ЄС й істеблішменту. Із виборчих перегонів вона не зійде, нині є фаворитом і має 25% підтримки.

Із Фійоном ситуація значно складніша. Проти нього здійснюється тиск, щоб він зняв свою кандидатуру. Праві були переконані, що цього року вони обов’язково мають виграти, виходячи із негативного іміджу Олланда. І коли Фійон став кандидатом праймеріз, всі вважали, що питання вирішено. Навіть у нинішній ситуації Фійон заявляє, що попри все він не знімає свою кандидатуру і йде до кінця.

Говорити зараз про те, хто стане президентом Франції – складно. Ситуація непередбачувана. Якщо Фійон збереже свою кандидатуру, то за нинішніми опитуваннями у другий тур виходять Марі Ле Пен і Еммануель Макрон. Він колишній міністр фінансів, який позиціонує себе як центрист. Один аналітик правильно написав, що вибори у Франції нагадують вибір між французьким Обамою, тобто Макроном, і французьким Трампом. Тобто Ле Пен. Це два антисистемні кандидати, які не належать до істеблішменту, як самі себе позиціонують.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...