Радники та помічники міністрів - новий клас політичної еліти в нинішньому Уряді

13.1т

Нинішній Уряд, який вже увійшов в історію шляхом самоназви "уряд камікадзе" або відомий під іншими назвами "фейсбук-уряду", "піар-уряду" тощо, має ще одну унікальну особливість, про яку мало говорять.

Ця особливість полягає в тому, що абсолютна більшість міністрів для того, щоб взяти під контроль фінансові, кадрові та організаційні питання, активно користується так званим інститутом радників.

Радники в теперішній урядовій моделі – це люди, які працюють де-юре на громадських засадах, але за ступенем доступу до "тіла" та прийняття рішень є на порядок впливовішими і вагомішими, аніж деякі заступники міністрів.

На сьогодні є колосальна кількість громадських звернень про те, що у багатьох міністрів існують так звані "смотрящие" радники, тобто ті люди, які за схемою часів Януковича займаються збором коштів чи на підтримку конкретної політичної партії, за квотою якої відповідний міністр займає свою посаду, чи на підтримку якихось інших "добрих справ" міністра. Інша частина радників виконують функцію публічних прес-секретарів і речників, захищаючи своїх міністрів у ЗМІ та озвучуючи критичну інформацію щодо тих, хто критикує їхніх шефів, а також виконують інші делікатні, політичні та фінансові доручення.

Найцікавіше в цій системі координат те, що законодавство, яке визначає систему організації влади, зокрема, діяльність відомств чи міністерств, жодним чином не прописує юридичний статус таких людей, тим більше - не наділяє їх якимись повноваженнями.

На сьогодні ситуація виглядає таким чином, що в деяких міністерствах ці люди, не склавши державної присяги і не маючи доступу до державної таємниці, є фактичними керівниками міністерств і відомств, та, власне, командою міністрів.

Читайте:Нарешті з’ясувалося, хто очолює "лісову мафію" в Україні

На абсолютній більшості сайтів міністерств важко знайти інформацію про таких реальних керівників відомств, або друзів міністра. Натомість деякі міністерства подають таку інформацію. Наприклад, згідно з інформацією на офіційному сайті, міністр екології та природних ресурсів має усього-на-всього … 21 радника.

Інші міністри, за нашою інформацією, так само мають від 10 до 30 радників чи помічників, які здійснюють фактичне керівництво міністерствами.

Мабуть, саме тому в деяких міністерствах до цих пір не відбулося жодного засідання колегії, бо зрозуміло, що де-факто функції колегії виконує міністр разом зі своїми радниками на громадських засадах.

Хочу звернутися до журналістів та експертів, які спільними зусиллями домоглися того, щоб інформація про всіх помічників (в тому числі на громадських засадах) депутатів Верховної Ради оприлюднювалася на сайті Верховної Ради. Сьогодні це вже не є таємницею. Натомість, очевидно, що треба було би, по-перше, оприлюднити всю інформацію про радників і помічників міністрів, по-друге, зрозуміти їх функції, а також дізнатися у прем’єр-міністра та міністерств: який реальний статус, повноваження і законність здійснення певних функцій, зокрема, у кадрових та фінансових питаннях має цей новий клас політичної еліти – радники міністрів?

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости