Чому коаліційні перемовини зайшли в глухий кут?

18

Два тижні тому наші партнери із колишньої коаліції звернулися до всіх фракційіз пропозицією сформувати нову коаліцію. Ми сказали "добре, ми готові розглянути цю пропозицію, надати ще один, останній шанс для того, щоб цей склад парламенту міг сформувати коаліцію і вийти із політичної кризи". Бо якщо цього не зробити, то наступний етап – це вибори. Іншого варіанту не існує. Ми сказали, що не претендуємо на жодні посади, на жодні кадри, ми просто хочемо реалізувати свої принципи, які зареєстровані у Раді і деяким з них вже більше як рік. Ці законопроекти лежать у парламенті і не розглядаються. Це питання, які стосуються встановлення економічно обгрунтованих тарифів, питання розвитку малого і середнього бізнесу. Все абсолютно конструктивно.

І відбулася отака цікава річ. Всі звикли до якогось процесу і у великий фракціях виник когнітивний дисонанс. Вони звикли, що коаліція це дерибан. Хтось рветься за посадами, хтось за фінансовими потоками, схемами, а ми вибилися із цієї загальної практики і сказали стоп, ми хочемо прийняти закон. Бо коли ми входимо до коаліції - то несемо певні політичні ризики. Ці ризики мають бути виправдані тим, що будуть виконані умови і програмові засади, з якими ми вже більше як півтора року постійно виступаємо. І ми дійсно вважаємо, що зараз найкраща можливість і найкращий шанс для того, щоб це реалізувати. Іншого такого шансу не буде.

У відповідь нам кажуть: "Ви повинні нам довіряти". Ми готові довіряти, але досвід нашої політичної співпраці показав, що треба довіряти, але таким чином, що спершу "деньги, а потом стулья". Давайте спершу приймемо закони, а потім будемо розглядати питання про те, щоб входити у коаліцію і голосувати за уряд.

Є ще один момент. Великі фракції зараз намагаються сформувати коаліцію на двох, залучивши до себе позафракційних депутатів. Хочуть всіх розвести. Але щоб виправдати таку своєрідну "ширку", вони хочуть знайти винного, тому й кажуть, що "Батьківщина" висуває якісь додаткові умови. Немає жодної додаткової умови. Все те, про що ми говоримо – було подано два тижні тому тому. Ми просто на цьому послідовно стоїмо. До речі, половина цих законопроектів навіть не авторства "Батьківщини", а депутатів із різних фракцій. Деякі із тих законопроекті вже готові до розгляду у парламенті. Деякі з них можна додатково розглянути в комітетах. Ми ж не кажемо, що тільки всі законопроекти треба розглянути. Ми хочемо, щоб ми якось рухалися, тому потрібно показувати готовність до спільної роботи над законопроектами. А не тільки думати про те, як найкраще поділити і хто на чому буде сидіти. Так формувалися коаліції при Януковичу і таких формувань ми більше не хочемо.

Зрештою, політика - це мистецтво компромісу. Нам треба говорити і домовлятися один з одним. Але якщо нагальні речі зараз не приймуть, тоді наступним кроком будуть позачергові вибори. Навіть якщо коаліцію створять на двох - це буде не на довго. Це буде коаліція, яка не тільки не вирішить політичну кризу, а навпаки поглибить її.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости