Курс Трампа по Україні та Росії. Який він?

Курс Трампа по Україні та Росії. Який він?

Група американських сенаторів від обох партій планує внести на розгляд законопроект, згідно з яким для скасування санкцій проти Росії президенту США Дональду Трампу знадобиться дозвіл Конгресу. Аналізуючи цю подію слід розуміти, що поки що це всього лиш заявлений американськими конгресменами намір (навіть попри їх ствердження, що нині існує достатня кількість людей, яка б проголосувала за ініціативу).

Навіть якщо закон, який ускладнює скасування санкцій проти Росії приймуть, то президент Америки накладе на нього вето. І тоді сенаторам треба буде ще більша кількість голосів, які зможуть подолати це вето. Саме тому зараз слід говорити лише про наміри. Не факт, що закон вступить у дію.

За продовження антиросійських санкцій у грудні 2016 року проголосувала достатня кількість і демократів, і республіканців. Та ми не знаємо, як з того часу в конгресі змінилися настрої республіканців і чи вдалося Трампу та його команді переламати ситуацію на свою користь (тобто, взяти під контроль більшу частину республіканців). Саме тому, прийняття цього закону залишається інтригою.

Видео дня

Ще одна інтрига – чи збереться достатня кількість голосів, яка за потреби, зможе подолати вето президента Америки на цей закон (адже у разі прийняття закону про неможливість скасування антиросійських санкцій, Трамп скоріше за все просто скористається правом вето. Принаймні, конгресмени окреслили саме такий можливий розвиток подій).

Загалом же, аналізуючи нинішню санкційну зовнішню політику Америки проти Росії, треба відзначити, що тут існує два пакети санкцій, які стосуються України. Перший введений через анексію Криму, а другий – через війну на Донбасі.

Прес-секретар Білого дому повідомив, що санкції по окупованому Росією Криму скасовувати не збираються. Ця заява, як на мене, є одним із підготовчих маневрів до запровадження закону щодо унеможливлення скасування санкцій. Та це, зверніть увагу, стосується винятково Криму.

Щодо Донбасу однозначної ситуації нема. Складається враження, що й сам Трамп донині немає чіткого уявлення щодо своїх майбутніх кроків на зустріч вирішення російсько-українського конфлікту. Та повна визначеність у санкційному питанні настане вже скоро. Гадаю, це трапиться в кінці лютого або ж на початку березня цього року, не раніше (зараз триває формування остаточної зовнішньополітичної стратегії Трампа).

За моїми підрахунками, продовження американських санкцій проти Росії через загострення ситуації на сході України, залишається допоки у теоретичній площині. Та якщо говорити про вірогідність їх продовження, то схиляюся до думки, що Америка таки і надалі здійснюватиме тиск на Росію.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.