Генеральські будинки продати та зробити туалети на фронті

30.2т

Впевнений, кожний з нас, надсвідомих українців, не одноразово переймався надзвичайно важливим і неймовірно важким питанням – і чому ж ми такі бідні?

Продовжувати не буду, бо багато хто вже й зрозумів, чому саме, але нещодавно натрапив на черговий виступ пана Саакашвілі, де той зазвичай безбожно і поголовно усіх і усе критикує, зокрема, заявляючи, що лише наявність корупційної складової заставляє українських чиновників рухнути пальцем.

Саме важке, що з цим усім важко не погодитись, тому й, зрозуміло, слова Міхо для багатьох українців, немов мед на сорочку – начеб-то не зовсім гарно, але ж при цьому, все ж, можна злизати – головне щоб ніхто не бачив.

От, наприклад, як не погодитись з його фразою: "Реально, політичний клас України не любить цю країну, не вірить в її майбутнє, тому й не має мотивації будь-що робити для країни, лише для себе".

Дуже схоже на гірку правду, особливо, коли у власних бідах і злиднях можна звинуватити когось іншого, в даному випадку – якісь там "політичний клас". Хіба він в нас є?

Далі Саакашвілі продовжує: "Тому й повинні запрацювати електронні декларації. Я впевнений, що має запрацювати закон, бо ж формально він існує, але ж він ніколи не працював. В Грузії він працював і ми в дуже багатьох посадових осіб забрали їх майно".

Знов питання, як має "запрацювати закон", який в Україні "ніколи не працював", лише тому, що він колись "працював в Грузії" – де логіка? Але в нашого грузинського друга і реформатора на жаль дуже багато такого не логічного.

Разом з тим, мене, як військового, зачепила інша, наступна його фраза: "Коли я був на фронті і бачив, що там відсутні елементарні побутові умови для наших хлопців в бліндажах. Взагалі, навіть нормальних туалетів не має. В більшості міст не можливо нормально помитись нашим офіцерам і солдатам, так потрібно от ці будинки у генералів конфіскувати, продати і зробити хоча б туалети на фронті. Тому що окремо є генерали зі своїми будинками, які там дуже рідко бувають в цих бліндажах, а з іншого боку є патріоти, які вимушені в таких умовах перебувати, тому що ті крадуть гроші. Так ми це всі знаємо і про це ми говоримо".

Спробуємо просто розібрати, що мав на увазі наш дорогий гість з Кавказу.

Зауважте, я не буду зараз смакувати звинуваченнями, які сипле на його голову депутат від БПП Д. Голубов, починаючи від отримання Саакашвілі від компанії "Кадор" елітного житла на мільйон доларів за видачу їй землі на "Італійському бульварі", за використання у власних цілях коштів благодійного фонду, створеного для реабілітації воїнів АТО, за пристрасті до жінок та шалене їх просування по кар’єрі за певні послуги, звернусь лише до банальної логіки:

по-перше, щоб таке говорити, треба хоча б на цій самій "передовій" побути трохи і зрозуміти, як взагалі там під постійними обстрілами живеться, а не заїхати в 1-2 частини, які територіально дислокуються в зоні АТО, роздати подарки і поїхати повним вражень "з передової", які вісі вмістились у відсутність там нормальних туалетів із зливним бачком;

по-друге, особисто знаю багатьох генералів, які живуть (жили) в гуртожитках, очікуючи в черзі житло. Так, знаю одного з них, хто віддав свою давно отриману квартиру дітям і живучи в гуртожитку, очікує на отримання ще одної. Знаю, це не лише не гарно, але й вважаю, навіть і не законно, але ж він її не отримав, принаймні на той час, поки я з ним спілкувався і головне, він жив у гуртожитку з дружиною багато років, тому до чого всіх тут згрібати одним чохом і розказувати за якісь "повітряні замки" і віртуальні будинки "у генералів".

Та немає у всіх генералів будинків, а якщо навіть у декого і є, то це не означає, що їх треба конфіскувати, особливо за для такої нагальної потреби, як "зробити хоча б туалети на фронті".

Так, де-які, хто не чистий на руку і мав дуже тісні зв’язки із "попєрєдніками", вистроїли собі справжні палаци, але ж таких не багато і через них не можна всіх інших огульно звинувачувати в корупції.

Краще, нехай джерелами цих статків займеться прокуратура і чітко звісить суму отриману від "сумлінного служіння Батьківщині" і вартість маленьких палациків, невідомо на які кошти побудованих, але ж хіба це проблема лише наших генералів? А серед чиновників із оточення самого Саакашвілі таких немає, чи може він сам живе, як дервіш? Дуже в цьому сумніваюсь, але ж я, при цьому, не закликаю конфіскувати у нього майно і врятувати солдатів, які не мають туалетів.

І останнє, якщо б туалети було б то єдине, про що зараз треба говорити і що вкрай терміново необхідно зробити для наших бійців на передовій, то нашим генералам тоді треба було б навпаки, не конфісковувати, а видати кожному по будинку, але на жаль, пан Саакашвілі, як то видно, не лише абсолютно не володіє проблемами солдат на передовій, але й, мабуть взагалі не знає що таке передова. Бо справжня передова, де кожний день, а ще частіше і вночі, наших хлопців поливають мінами та снарядами, коли ворожий снайпер може тебе не те що в туалеті, а й навіть в захищеному окопі пригвоздити так, що мізки потім друзі відскрібатимуть для рідних по усьому брустверу, то от така передова, сама по собі це суцільна і безперервна проблема і до того ще й величезна, а тут – туалети, ванна, шампанське…

Авжеж, критикувати легко, робити – важко. Але поки що наші політики і не важливо чи то вітчизняні, чи то "грузинські", на жаль в більшості своїй лише говорять і не просто говорять, а критикують один одного, поливаючи при цьому таким брудом, що думки в них лише в туалеті й зупиняються, але ж критика, це по суті – деструктив. Фактично це є енергія розрухи. Саме тому нею ніколи нічого нового не створиш, лише можна розвалите старе. Тому, якщо ми збираємось будувати нове, нам потрібні інші політики, заряджені позитивом, наповнені конструктивом і спроможні до дій, а не пустої балаканини.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости