Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Блоги - Другие виды спорта

Чому влада не підтримує героїв спорту?

3.9т

Очевидно, що з кожним роком, точніше, з кожним новим урядом та новим міністром тема спорту й фізкультури стає все більш непотрібною й недофінансованою. Хоча на сьогодні спорт – це чи не єдина сфера, яка приносить Україні перемоги і позитивний імідж на світовій арені.

Останній привід для гордості: команда України у загальнокомандному заліку на Перших Європейських іграх в Баку посіла 8 місце серед 50 країн Європи. Усього на турнірі Україну представляли 243 спортсмени - у 19-ти з 20-ти дисциплінах. За кількістю медалей наша збірна здобула 5 місце на змаганнях: Україна завоювала 46 медалей: 8 золотих, 14 срібних і 24 бронзові медалі.

Наших спортсменів з почестями зустріли представники влади в аеропорті "Бориспіль", проте настрій у наших спортсменів був, скоріше, скептичний, аніж радісний. І правда, з чого радіти, якщо медалісти Перших Європейських ігор отримають від українського Уряду "фантастичні винагороди": за "золото" - 25 тис грн, за "срібло" - 20 тис грн, а за "бронзу" аж 12,5 тис грн.... Це найменші державні фінансові премії (якщо оцінювати в доларах чи євро) з усіх відомих мені країн!

Хіба це адекватна нагорода спортсменам за кілька років шалених навантажень і тренувань (зауважу, не у найсучасніших спортивних залах), а головне – за достойне представлення нашої держави на європейському рівні?..

Недаремно спортсмени, яких зустрічали у "Борисполі", з великим скепсисом говорили не лише про найнижчі у Європі преміальні, а й про повне ігнорування спорту як такого. До речі, згадували класичний приклад, коли прем’єр-міністр разом з урядовцями оглядав старих "коней" та інші атрибути застарілого спортивного інвентаря нашої команди зі спортивної гімнастики. Але всупереч сподіванням, після активного піару на телебаченні і досі на базі олімпійської підготовки цей старий "кінь" зі старим килимом так і залишаються…

Ще одним небезпечним наслідком недолугої державної політики у сфері спорту є тенденція до зміни українського громадянства на громадянство тих країн, де на порядок вищою є підтримка спорту. На цих Європейських іграх показовим у цьому плані став Азербайджан. За різними оцінками, від 4-ї до 5-ї частини золотих медалей та нагород загалом, які отримала команда Азербайджану, належать вже колишнім українцям.

Отож, як віце-президент НОКу я звертаюсь до Президента України з проханням підтримати наших спортсменів і вимагати від Уряду збільшення преміальних для тих людей, які прославляють Україну у світі, переглянути у нинішньому, а особливо у наступному бюджетному році фінансування на розвиток масового та дитячого спорту, фізичної культури. Також настав час реагувати на велику кількість зміни громадянства українськими спортсменами. Саме з цією метою варто розглянути адекватний механізм компенсації для наших федерацій за спортсменів, що отримують інше громадянство та виступають за інші країни.

Читайте все новости по теме "Спортивный блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги