УкрРус

Чому влада не підтримує героїв спорту?

Очевидно, що з кожним роком, точніше, з кожним новим урядом та новим міністром тема спорту й фізкультури стає все більш непотрібною й недофінансованою. Хоча на сьогодні спорт – це чи не єдина сфера, яка приносить Україні перемоги і позитивний імідж на світовій арені.

Останній привід для гордості: команда України у загальнокомандному заліку на Перших Європейських іграх в Баку посіла 8 місце серед 50 країн Європи. Усього на турнірі Україну представляли 243 спортсмени - у 19-ти з 20-ти дисциплінах. За кількістю медалей наша збірна здобула 5 місце на змаганнях: Україна завоювала 46 медалей: 8 золотих, 14 срібних і 24 бронзові медалі.

Наших спортсменів з почестями зустріли представники влади в аеропорті "Бориспіль", проте настрій у наших спортсменів був, скоріше, скептичний, аніж радісний. І правда, з чого радіти, якщо медалісти Перших Європейських ігор отримають від українського Уряду "фантастичні винагороди": за "золото" - 25 тис грн, за "срібло" - 20 тис грн, а за "бронзу" аж 12,5 тис грн.... Це найменші державні фінансові премії (якщо оцінювати в доларах чи євро) з усіх відомих мені країн!

Хіба це адекватна нагорода спортсменам за кілька років шалених навантажень і тренувань (зауважу, не у найсучасніших спортивних залах), а головне – за достойне представлення нашої держави на європейському рівні?..

Недаремно спортсмени, яких зустрічали у "Борисполі", з великим скепсисом говорили не лише про найнижчі у Європі преміальні, а й про повне ігнорування спорту як такого. До речі, згадували класичний приклад, коли прем’єр-міністр разом з урядовцями оглядав старих "коней" та інші атрибути застарілого спортивного інвентаря нашої команди зі спортивної гімнастики. Але всупереч сподіванням, після активного піару на телебаченні і досі на базі олімпійської підготовки цей старий "кінь" зі старим килимом так і залишаються…

Ще одним небезпечним наслідком недолугої державної політики у сфері спорту є тенденція до зміни українського громадянства на громадянство тих країн, де на порядок вищою є підтримка спорту. На цих Європейських іграх показовим у цьому плані став Азербайджан. За різними оцінками, від 4-ї до 5-ї частини золотих медалей та нагород загалом, які отримала команда Азербайджану, належать вже колишнім українцям.

Отож, як віце-президент НОКу я звертаюсь до Президента України з проханням підтримати наших спортсменів і вимагати від Уряду збільшення преміальних для тих людей, які прославляють Україну у світі, переглянути у нинішньому, а особливо у наступному бюджетному році фінансування на розвиток масового та дитячого спорту, фізичної культури. Також настав час реагувати на велику кількість зміни громадянства українськими спортсменами. Саме з цією метою варто розглянути адекватний механізм компенсації для наших федерацій за спортсменів, що отримують інше громадянство та виступають за інші країни.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги