Яка партія побила рекорди по кількості куплених місць?

6.4т

Парламент сьомого скликання, дійсно, був один з найтрагічніших, найганебніших, але він увійде в історію української політики як парламент-реформатор, адже саме це скликання, протягом останніх сім-вісім місяців мав взяти на себе важливу функцію під час повалення режиму Януковича і в постреволюціний період, а що найголовніше, блискуче справився з поставленими завданнями перед ним. Ініційовані Президентом Порошенко реформаторські Закони знайшли підтримку серед парламентарів, і їх перелік занадто великий, як на мене, беручи до уваги кон'юнктуру ВР сьогодні. Угода з ЄС ратифікована, Прокуратура стартувала до реформ завдяки консолідації певних парламентських сил, створено Національного Антикорупційного Бюро, засуджено Януковича та його антинародну політику і багато інших позитивних кроків на шляху до фактичного перезансування України.

Урядово-соціальні ініціативи також залишились не без уваги парламенту. Але. З огляду на те, що корумпований парламент не відображав настроїв населення, його повноваження були достроково припиненні рішенням ПП, і тепер український виборець має обрати собі новий, восьмий парламент, який я нарікаю перехідним та нестабільним, але потрібним для продовження боротьби з внутрішніми та зовнішніми викликами. І як виявилось, в наступному парламенті будуть присутні в переконливій більшості, понад 95%, лише проукраїнські та прозахідні сили. А парламент вже дев'ятого скликання буде дійсно європейським, адже в ньому вже не будуть присутні популістські сили та лоббі кремля.

Судячи з останніх оприлюднених результатів соціологічних досліджень, в наступному парламенті все-таки буде представництво Кремля, але на моє переконання, не більше ніж 5% з усього складу Ради. Це стосується не латентного лоббі, а відкритого - Опозиційний Блок, який на даний час долає п'ятивідсотковий бар'єр. Компанію ОБ складе в опозиції і партія "Батьківщина" та "Радикальна Партія". Що стосується більшості, то я її бачу зі складу "Блок Петра Порошенка" та "Народний Фронт" +позафракційні парламентарії, які скоріш-за -все допоможуть більшості створити пропрезидентську, конституційну більшість, тобто 300 депутатів. Питання формування Уряду надважливе, та одне з болючих тем, тому за декілька днів зможемо вже прогнозувати, хто посяде місце Прем'єра. Наскільки відомо, сили намагаються максимально ефективно використати час для проведення консультацій. А ось щодо першого та другого віце-спікерів парламенту - перший віце-спікер дістанеться партії Ляшка, ймовірно він сам і посяде це місце, та вже традиційно - представник "Батьківщини". Спікер та Голова Уряду, посядуть представники БПП та НФ, питання тільки в персоналіях.

Важливо підкреслити, що висновки зроблені на основі оприлюднених даних. День виборів буде не без сюрпризів, тому з вищенаведених партій може не пройти і партія Ляшка, і ОБ і Батьківщина, враховуючи процедури формування списків та висування мажоритарних округів. Нагадаю, що основним донором депутатів перебіжчиків, або "тушок" була і залишається партія "Батьківщина". Рекордна кількість таких депутатів партія "білосерднешних" інтегрувала в більшість Януковича в шостому скликанні. Кількість куплених місць в "Батьківщині" складала 38 депутатів, які увійшли до фракції ПР, або синхронно голосували з ними. Ця ж сама проблема торкнулась і сьоме скликання, починаючи з депутатів "Батьківщина" як син та батько Табалови. Загальна кількість "тушок" була виключно з "Батьківщини", і сягла 13 осіб.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости