УкрРус

"Битва за метал" у Чорнобилі може зірвати добудову "Укриття"

Отримав чергову сумну інформацію від громадських організацій чорнобильців, які повідомляють про те, що останнім часом знову активізувалась боротьба за ринок металу на території Чорнобильської зони відчуження.

Протистояння різних "металевих мафій" ставлять під загрозу насамперед нормальну роботу колективу Чорнобильської АЕС. До речі, як повідомляють чорнобильці, у заступників керівника ЧАЕС вже були проведені обшуки…

На жаль, головним заручником такої ситуації може стати робота із завершення будівництва об’єкту "Укриття", який, як відомо, заплановано здати у листопаді 2017 року.

Нагадаю, що свого часу подібна історія зі спробами різних груп впливу знайти механізми заробітку на Чорнобилі ледь не зірвала реалізацію проекту будівництва "Укриття". З нагоди 30-х роковин Чорнобильської трагедії керівництво нашої держави обіцяло міжнародній спільноті усіляко сприяти наведенню порядку та завершенню проектів. Але після відзначення цієї сумної дати Чорнобильська зона відчуження, на жаль, знову стала розглядатися як територія заробітку. Зокрема, активізувалася нова хвиля – "битва за метал".

В останній період своєї діяльності як Голови парламентського Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи я активно займався чорнобильською тематикою. А тому вважаю важливим поінформувати про нинішню ситуацію керівництво Європейського банку реконструкції та розвитку, який є гарантом фінансування робіт щодо об’єкту "Укриття".

Сподіваюсь, ЄБРР вдасться зупинити цю цинічну "битву за метал" у Чорнобилі, успішно завершити будівництво об’єкту "Укриття" та не дати Україні зганьбитися перед країнами-донорами та міжнародною спільнотою.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги