newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Аліна Жарко
Аліна Жарко
Експерт ринків тваринництва Українського клубу аграрного бізнесу

Блог | Ціни: під час посту і на свята

Ціни: під час посту і на свята

Овочі: найдешевші у Львові, найдорожчі – в Одесі

Типовим для весни є ріст цін на овочі. Цей рік не є винятком. Тому у квітні ріст цін в межах 3-8% очікується на всю групу товарів ( капуста, цибуля, морква, буряк, огірки та помідори), виключення складає лише картопля через її значні запаси та поступове завершення сезону.

Однак, варто враховувати, що за умови зміцнення гривні ймовірним є навіть зменшення цін на овочі під впливом імпорту. Суттєве збільшення імпорту овочів в січні-лютому поточного року з боку Польщі та Білорусії призвело до локального падіння цін на ринках. Наприклад, одні з найнижчих цін на овочі спостерігаються у Львові, найдорожчі – в Одесі.

Видео дня

Крупи та олія: подорожчають, але не раніше червня

Вартість круп буде відносно стабільною, в той час як вартість олії може зазнати незначного здороження через кон’юнктуру світового ринку, але це перспектива 2-3 місяців. Свята можуть спричинити ріст цін, однак збільшення вартості матиме локальний характер та на ситуацію по країні не вплине. Завершення Великого Посту має більший вплив на продукцію тваринництва.

Яловичина: незначно подешевшає

Ціни на яловичину відзначаються своєю стабільністю, лише час від часу спостерігаються незначні бокові коливання. Наразі вартість яловичини демонструє тенденцію до незначного зниження, це пов’язано зі стриманим попитом та початком Великого Посту. Ближче до Великодніх свят відбудеться незначне зростання цін – в межах 0,5-1%.

Свинина: ціни будуть зростати

Впродовж січня-лютого закупівельні ціни на свиней опустилися до рекордно низьких показників, внаслідок цього спостерігалося і невелике здешевшання свинини. В першій половині березня пропозиція свиней для забою зменшилася, а попит трохи активізувався. Це і призвело до зростання закупівельних цін на свиней. В найближчі тижні прогнозується, що їх ріст дещо призупиниться, а за декілька тижнів до свят ціни знову зростуть. В цьому році прогнозується передсвяткове зростання цін на свинину в межах 4-5% до 65-68 грн./кг. Оскільки в цьому році співпадає святкування Великодня та Травневих свят, попит на м’ясо зросте.

М’ясо птиці: чуть-чуть дорожче

Ціни на курятину протягом останнього часу практично не переглядалися. Ближче до Великодніх свят можливе їх незначне підвищення до 38,0,-39,00 грн./кг тушки бройлера охолодженої.

Молочна продукція: цілковита стабільність

Ціни на молочну продукцію протягом найближчих місяців залишатимуться стабільними.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...