Україна боїться Путіна більше, ніж той на це заслуговує.

Особливо цим страждають державні діячі. Їм здається, що коли вони щось зроблять проти Росії, то отримають від Путіна удар, у десять разів потужніший. Але не треба щось робити проти Росії. Треба робити для України, і тоді всі потуги Путіна будуть марними.

Класичний приклад показала Туреччина, збивши російський військовий літак. Звісно, Росія огризатиметься, але це все для внутрішнього споживача. Потуги НАТО в десять разів більші, ніж Росії, тому путінське надування щік сподобається мешканцеві Пскова чи Хабаровська, але аж ніяк не Брюсселя чи Варшави.

До того, ж відтік російських туристів із Туреччини почався ще тоді, коли російські льотчики нахабно вдирались у повітряний простір Туреччини. Це щодо зриву курортного сезону в тій же Туреччині та Єгипті, де теж збили російський літак, - цього разу пасажирський. Взагалі Росія почала спеціалізуватися на зриві курортних сезонів, починаючи з Криму. Мабуть, це вже її стратегічна лінія, аби привернути увагу до власних курортів. Але завжди спрацьовує принцип бумерангу. Підриваєш економіку іншої держави – підірвуть твою.

Українські чиновники, які виступають від імені держави, повинні усвідомити, що не такий страшний Путін, як його малюють. Звісно, я не закликаю їх брати приклад з херсонських партизанів, які підірвали електроопори, після чого Крим залишився без світла. Але ж ніхто вас не змушує бити себе в груди і хвалитися тим, що ви щось зробили проти Росії. Зробіть щось мовчки для України – і, бажано, робіть так щодня.

Непочатий край роботи і у внутрішній політиці. Безперспективними є намагання українізувати потенційну п’яту колону, яка молиться на Путіна. Регіонали, які по-хамелеонівські мімікрували в Опозиційний блок, а то й увійшли до команд Порошенка і Яценюка, будуватимуть Україну такою, якою її бачать, - пропутінською. П’яту колону не можна перевиховувати. Її треба знищувати.

Путінофобія по-українськи дає можливість Кремлю грати на страхах. Насправді це Москва боїться нас, і її хунтофобія аж зашкалює. Путіну не потрібні майдани, які знищать його фізично.

Багато українців уже давно подолали страх. Це не означає, що вони готові померти за Україну. Так, вони готові й на це, але насамперед це означає, що вони готові жити й будувати Україну. І саме це повинні затямити українські державні діячі, якщо не хочуть опинитися на смітнику історії.

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости