24 сентября • обновлено в 21:20
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Блоги - Новости политики

Куди зникла система "Рада-3" від Арсенія Яценюка?

32.2т

Дуже приємно, що мої вимоги щодо покращення роботи парламенту керівництво Верховної Ради почало реалізовувати, щоправда, майже з річним запізненням...

І сьогодні мій законопроект щодо обов’язковості онлайн трансляцій засідань парламентських комітетів, який раніше був розкритикований за нереальність і необхідність значних витрат, сьогодні як нову ідею подав керівник Верховної Ради. Нічого страшного, проблема не в авторстві, а в тому, що це треба зробити.

Так само нового звучання набула і тема персонального голосування народних депутатів. І Президент, і Голова Верховної Ради хочуть запровадити нову систему для голосування, яка би унеможливила "кнопкодавство".

Так, нещодавно Голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що у недалекому майбутньому депутати користуватимуться вже новою системою для голосування, у тому числі – за відбитками пальців.…

Виникає питання: який сенс розробляти чергову нову систему "Рада" і витрачати на це бюджетні гроші, якщо свого часу, у 2008 році, Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк переконливо доводив, що вдосконалена ним система "Рада-3" із сенсорною панеллю "повністю готова до роботи, пройшла експертну перевірку, в результаті якої отримані відповідні сертифікати".

До речі, вартість "Ради-3", за різноманітними оцінками, біля 8 мільйонів гривень. У будь-якому разі, спроба Яценюка унеможливити кнопкодавство у сесійній залі ні до чого не призвела, деякі депутати навіть говорили про необхідність Генпрокуратурі розслідувати марну розтрату бюджетних коштів.

У надійності "Ради-3" переконував і її розробник, директор Інституту проблем математичних машин і систем Анатолій Морозов: "Скільки діє система "Рада" — стільки часу її намагаються перехитрити... Звісно, я як розробник знаю способи її обійти. Але в таких випадках закладається такий принцип: витрати на те, щоб обійти систему, мають бути вищими, ніж ціна того голосу. Запевняю: ця система — надійна".

Тож, виникає низка запитань: хто казав неправду? Чи є сенс витрачати гроші на нову систему "Рада" чи легше вдосконалити стару? Якщо є несуттєві зауваження до роботи цієї системи, то невже за 7 років не можна було їх виправити? А якщо система "Рада-3" виявилася непридатною і вимагає розробки нової, то хто компенсує витрачені бюджетні кошти?..

Одним словом, при всій радості від того, що знову відновилося бажання боротися із кнопкодавами, виникає запитання: куди поділася система "Рада-3" від Арсенія Яценюка?

Подпишись на наш Telegram. Присылаем лишь "горящие" новости!

Читайте все новости по теме "Политический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги