Як підібрати сонцезахисний засіб, або Фактор SPF

5.6т

Є досить багато різних показників, шкал, маркувань, які характеризують ступінь захисту від УФ сонцезахисного засобу, але найбільш відомим та широко вживаним є "фактор захисту від сонця" - SPF (Sun Protection Factor). Переконаний, більшість чули про SPF, чи бодай бачили його на баночках із сонцезахисними засобами, але не впевнений, що всі знають що саме він показує. Звісно, "капітан Очевидність" підказує, що чим він (SPF) вищий тим вищий ступінь захисту, але що саме означає SPF 30 та чи потрібно полювати за найвищим SPF, - давайте розберемось.

Так от SPF - це не що інше як коефіцієнт, який показує, у скільки разів довше можна знаходитись на сонці із нанесеним засобом для отримання такого ж біологічного ефекту, як без засобу. Іншими словами, якщо ви після 15-хвилинного перебування на сонці через декілька годин побачите мінімальне почервоніння шкіри, то з нанесеним сонцезахисним засобом з фактором SPF 20, то для виникнення такого ж почервоніння здадобиться 15х20=300хв.

Зараз багато хто запевнить, що йому для почервоніння потрібно більш ніж 15хв перебувати на сонці, а якщо крем з фактором 50, то теоретично він має давати захист ледь не на весь період активного сонця. Однак, на практиці така математика не завжди спрацьовує. Справа в тому, що 15хв в 10:00 та 15хв в 13:00 це, як кажуть в Одесі "Дві великі різниці". Навіть в той самий час дня, залежно від атмосферних явищ, сонячна енергія на поверхні Землі буде різною (пам’ятаєте про УФ індекс?).

Ну і найголовніше, SPF 30 чи 50, чи будь який інший передбачає нанесення необхідної кількості сонцехахисного засобу для забезпечення сонцезахисного ефекту. Як правило, це 2мг на 1см2 шкіри.

Це багато чи мало?

Дозволю собі ще трохи математики: площа поверхні тіла дорослої людини відома - 1,5-2м2, таким чином неважко підрахувати, що для нанесення достатньої кількості сонцезахисту на всю поверхню тіла знадобиться 30-40г. Якщо ж обмежитись обличчям та передпліччями, то потрібно близько 3-6г крему. У будь-якому випадку це досить велика кількість і навряд чи середньостатистичний відпочиваючий використовує 200-грамову тубу крему за 3 дні.

Ще у далекому 1985 році було дослідження, в якому добровольцям роздали крем і попросили нанести його на свій розсуд. Далі виміряли, скільки ж вони нанесли. Виявилось, що в середньому в 2 (!) рази менше, ніж потрібно - 1мг/см2. Відповідно, нанісши навіть крем з SPF 50, але вдвічі тоншим шаром ніж потрібно, ми ризикуємо не отримати очікуваного захисту. А якщо крем "десятка" та ще й нанесена надто "економно", - ризик згоріти та відчути всі наслідки дії УФ променів ще вищий.

Стосовно низького фактору зрозуміло, але хочеться застерегти читачів від пошуків найвищого доступного SPF. Років 10 тому часто зустричались засоби з фактором 90-100, але потім переміг здоровий глузд і на даний час максимальний захист у більшості виробників 50/50+. Справа в тому, що висока концентрація хімічних фільтрів - це ризик алергії, а фізичні фільтри у великій кількості можуть викликати порушення потовиділення та подразнення шкіри. Тому, для надійного захисту від сонця для світлошкірих людей, варто придивитись до засобів із фактором 30-50, для більш смаглявих може бути достатньо 20-30, хоча для обличчя, шиї, відкритих плечей та інших чутливих зон, я би все-таки рекомендував застосовувати SPF 50 - береженого Бог береже.

Читайте все новости по теме "Женский блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости