ПолитикаЭкономика

Україна стала пріоритетом для ОБСЄ

8.3т

3-4 січня Себастьян Курц, міністр закордонних справ Австрії, яка у 2017 році перейняла Головування в ОБСЄ, перебував в Україні. Він не просто відвідав нашу державу, але й з’їздив у зону бойових дій в район Маріуполя.

Такий візит Головуючого в ОБСЄ Курца безумовно вказує на пріоритетність України під час Австрійського Головування в Організації, пріоритети якого будуть оголошені 12 січня, але й вчергове підкреслює, що ОБСЄ на сьогодні є ключовою міжнародною організацією із врегулювання конфлікту на сході України.

Теми зустрічей та висловлювання, які прозвучали під час візиту Курца в Маріуполь, стосуються переважно виконання Мінських домовленостей, дотримання режиму припинення вогню, безпеки мирних жителів і покращення гуманітарної ситуації, на що Австрія виділить 2 млн євро.

Відсутність обговорення Курцом шляхів врегулювання конфлікту свідчить, що в ОБСЄ наразі немає відповідного бачення, та вказує на можливе затягування конфілкту. До речі, Курц відверто зазначив, що Мінські домовленості не є досконалими, але єдиними рамками врегулювання конфлікту. З метою забезпечення їх виконання австрійський міністр пообіцяв покращити ефективність роботи СММ ОБСЄ.

У підсумку візиту Курца можна зробити такі висновки. По-перше, ОБСЄ, як ключова міжнародна організація у врегулюванні конфлікту на сході України, не здатна принести мир за причини обмежених можливостей та інституційної слабкості, зокрема й пов’язаної з необхідністю ухвалення рішення шляхом консенсусу – Росія може і блокує будь-які рішення ОБСЄ, які не відповідають інтересам Кремля.

По-друге, зробивши висновки із Головування Німеччини в ОБСЄ у 2016 році, яка не змогла добитися мирного врегулювання конфлікту ні в рамках ОБСЄ, ні в рамках "Нормандського формату", Австрія вирішила обмежити свої амбітні цілі до рамок моніторингу виконання Мінських домовленостей і покращення гуманітарної ситуації на сході України.

По-третє, Австрійське Головування тверезо оцінює можливості ОБСЄ з врегулювання російсько-українського конфлікту, а тому докладатиме зусиль до розширення можливостей вже наявної Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а не створення нових місій, адже рішення по ним буде складно досягти, з врахуванням деструктивної протидії з боку РФ.

І на останок, Австрія налаштована на активний діалог з Україною у питанні врегулювання конфлікту, що має бути використане нашою країною для недопущення нав’язування Росією своєї позиції, перш за все в стінах ОБСЄ.

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

453
Комментарии
21
56
Супер
30
Возмущен
70
Интересно
35
Ужас

Наши блоги