, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Тимошенко зустрінеться з Путіним 13-го жовтня

37т

13 жовтня Юлія Тимошенко збирається взяти участь у судовому засіданні в справі Надії Савченко у Москві. Якщо це відбудеться – це стане першим відкритим візитом лідера Батьківщини до Росії з січня 2009 року, коли були підписані сумновідомі газові угоди. Щодо неоголошених візитів, за деякою інформацією, екс- прем’єр-міністр відвідувала Москву протягом президентської кампанії 2014.

Втім, російські справи Тимошенко були закриті ще навесні – офіційно через закінчення терміну давності. Неофіційно, кажуть, посприяли російські зв’язкові Батьківщини, що нібито тісно пов’язані з Ігорем Бакаєм через одного з соратників Тимошенко, що свого часу був правою рукою біглого олігарха. Дружні контакти пов’язують цього ж партійця і з Віктором Медведчуком.

Наскільки близько "російські друзі" опікують Тимошенко видно не лише на фотографіях, де вищезгаданий колега Бакая і Медведчука постійно з’являється у найближчому оточенні патронеси. Одночасно, на Турівській, де у партійному офісі знаходиться її кабінет, неодноразово бачили відомого у Москві професора, одного з провідних російських політконсультантів і майстра технології НЛП.

Читайте:Тимошенко призвала власти усилить оборону Херсонщины

У вузьких колах спеціалістів по виборах прізвища цих людей давно відомі і їх не варто називати, щоб не відволікти увагу від головного – що забула Юлія Володимирівна у Москві?

Відповідь на це питання міг би дати графік зустрічей лідера Батьківщини, однак його навряд чи оприлюднять у повному обсязі коли-небудь. Більш важливо, що Тимошенко завжди уміла знаходити свої стежинки до серця Путіна і цього разу з’явиться там майже одразу після дня народження російського президента.

Навряд чи це допоможе у звільнені Надії Савченко, але самій Юлії Володимирівні дасть незабутній піар. Майже напевне, що її пропустять в Росію (формально всі справи закриті), але можуть не пустити на суд. І станеться прес-конференція біля будинку суду. І будуть полум’яні слова на захист майбутнього ув’язненого депутата. Весь інтер’єр до болю знайомий і ніби повертає нас у дворик Печерського суду, де регулярно відбувались аналогічні заходи.

Крім того, захист Надії Савченко – ідеальний привід не критикувати Путіна за вторгнення і, одночасно, виглядати захисником України, названою мамою бідної льотчиці та критиком свого Президента, який не спромігся на такий крок.

І, треба сказати, що й не спроможеться, бо реально це піде тільки на шкоду звільненню Надії. Бо після такої блискучої піар-акції Савченко точно не відпустять навіть після того, як оберуть народним депутатом України. Сидіти їй доведеться довго, адже це буде перший полонений член українського парламенту, якого звинуватили в убивстві і "довели" це в суді. Для внутрішнього російського інформаційного ринку – справжня знахідка для пропагандиста, щоб полякати обивателів українським жахом.

Тим часом в тінь від яскравого візиту Тимошенко у московський суд може потрапити не менш важливий для неї візит у Барвиху чи в один з затишних ресторанів у районі Кремля. Контакти з Путіним через посередників може й корисні, але тепер з’являється така нагода побачитись тет-а-тет.

Росія справді зацікавлена повернути своє лобі до Верховної Ради. Партія регіонів на вибори не пішла, комуністи не проходять 5% бар’єр, Сергій Тигіпко отримає маловпливову фракцію з мінімальної кількості осіб. Інша справа Юлія Тимошенко, чия Батьківщина за рейтингом вже обійшла Анатолія Гриценка і наближається до Олега Ляшка. Опанувати потік якщо не російського газу, то російських грошей було б корисним для Тимошенко.

Однак це, безумовно, фантазії. Як воно буде – знають тільки двоє вони. Зрозуміло лише те, що у Володимира Путіна немає підстав виступати проти візиту Юлії Тимошенко до Москви. Виграють обидві сторони. Не ясно лише чи виграє Україна?

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги