Ідея повернення місцевого самоврядування на рівні районів в цілому правильна.

Я неодноразово висловлювався стосовно того, що Київ в силу своєї великої чисельності населення і територіальної розгалуженості мусив би мати депутатів райрад, які би безпосередньо працювали з киянами. Водночас кількість депутатів райрад має бути зменшена з одночасним суттєвим зменшенням кількості депутатів Київради.

За таких умов управлінська модель Києва буде оптимальною і не буде повторювати суміш радянської моделі з нинішньою.

До речі, для того, щоб з’ясувати оптимальну кількість депутатів, "Українське демократичне коло" на замовлення Інституту політики неодноразово проводило соціологічні дослідження. І результати цих досліджень свідчать, що кияни більш адекватно мислять про систему місцевого самоврядування у Києві, ніж теперішня столична влада. Так,з одного боку, більше 60% киян – за відновлення районних рад, водночас абсолютна більшість киян (майже 80%) – за радикальне скорочення складу Київради, майже удвічі.

Отож, правильним кроком було би ухвалення рішення про зменшення чисельності Київради зі 120 до 50-60 депутатів. Натомість чисельність депутатів районних рад за таких обставин мусила би сягати не більше 25-30 осіб.

До речі, мій законопроект про скорочення кількісного складу обласних, міських, сільських, селищних та районних рад давно вже зареєстрований, але досі не розглядався у Верховній Раді.

Отож, ідея нинішньої київської влади, на жаль, повторює відому істину "хотіли як краще, а вийшло, як завжди". Тому треба прислухатися до думки киян та шукати оптимальну модель місцевого самоврядування з радикальним кількісним скороченням депутатського корпусу.

Довідково

Згідно з проектом рішення Київради щодо кількості депутатів у райрадах, передбачений склад депутатського корпусу чисельністю 46 осіб у Голосіївській, Печерській, Подільській та Шевченківській райрадах; 54 депутати - у Дарницькій, Деснянській, Дніпровській, Оболонській, Святошинській та Солом'янській райрадах.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости