… Як говорив сам Арсеній Яценюк, він в армії не служив, але має звання капітана сухопутних військ. "Капітан запасу, артилерист-розвідник. Я військову кафедру закінчував зі зборами, з усім", - розповідав нинішній прем’єр-міністр, який тепер, судячи з усього, організував досить непогану "рятувальну операцію" ...

Як я і прогнозував ще півроку тому, рейтинги політичної сили прем’єр-міністра А. Яценюка настільки малі, що у нього є два варіанти: або домовитись з президентською партією про єдиний список, або знайти серйозну причину, щоб відмовитись від виборів.

Сьогодні ситуація з визначенням позицій ключових політичних сил на виборах до органів місцевого самоврядування, що відбудуться у жовтні, виглядає таким чином, що буде сформовано єдиний список від партій влади - "Блоку Петра Порошенка", "УДАРу" та "Народного фронту".

Насамперед єдиний список дуже вигідний для нинішнього прем’єр-міністра. Адже зрозуміло, якби партія Яценюка пішла на вибори самостійно, то було би дуже важко пояснити, як лідер політичної сили, яку підтримує лише кілька відсотків населення, може займати посаду прем’єр-міністра. Крім того, зіграли свою роль і переконливі аргументи наших американських та європейських колег про те, що вони готові фінансово підтримувати українську владу лише в разі, коли прем’єром залишиться А. Яценюк, який продемонстрував повну лояльність і готовність підтримувати ідеологію МВФ та інших міжнародних організацій в частині реформ в Україні.

Натомість ідея єдиного списку виглядає достатньо сумнівною з точки зору інтересів інших політичних партій, зокрема, БПП. Адже тепер команді Президента треба взяти на себе повну відповідальність за те, що робив, м’яко кажучи, непопулярний в країні уряд Яценюка.

"УДАР" опинився, напевне, в найгіршій ситуації. Для того, щоб допомогти лідеру партії отримати серйозну підтримку на виборах мера Києва, "ударівці" тепер змушені бути в одній колоні з урядовцями, яких зовсім нещодавно піддавали нещадній критиці.

Отож, зрозуміло, що рядові партійці БПП і УДАРу заради врятування кількох людей на посадах прем’єра та мера Києва не зовсім раді опинитися в одній "братській могилі" трьох партій.

Загалом, ситуація виглядає таким чином, що задля працевлаштування кількох людей можуть отримати серйозну проблему у майбутньому не тільки рядові партійці, а й українське суспільство в цілому.

Отож, нинішня конструкція стосовно єдиного списку від влади в своїй основі має три ключові причини:

  • реалізацію бажання наших західних колег зберегти "лояльного" Яценюка на посаді прем’єр-міністра;
  • бажання В. Кличка і його команди будь-що перемогти на виборах мера Києва;
  • "політична легітимація" лідера непопулярної партії на посаді керівника уряду.

За таких обставин головне завдання виборів 2015 року – перезавантаження системи місцевого самоврядування та приведення дій Уряду у відповідність до настроїв більшості українського суспільства - на жаль, відходить на другий план.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости