Днями президент РФ Володимир Путін заявив, що "Газпром" поставляє в Європу рекордні для Росії і Радянського Союзу обсяги газу. Відтак, Російська Федерація може забезпечити енергетичними ресурсами і себе, і партнерів. Окрім того російський президент пожартував щодо "газової залежності Європи від російського газу".

Відверто кажучи, ця заява звучить дивно, адже залежності Європи від російського газу немає. Як немає такої залежності ні від норвезького, ні від голландського газу. Якщо порівняти Норвегію і Росію, то пропорції їх поставок газу на європейський ринок абсолютно рівномірні. Більше того, якщо порівняти цифри, то норвезького газу Європа навіть більше закуповує, аніж російського.

Саме тому ці слова Володимира Путіна сприймати всерйоз не варто. Від російського газу Європа не залежна.

Та разом із тим треба розуміти, що в кожному жарті є доля правди. Зараз я маю на увазі те, що не слід відкидати тісну економічну співпрацю Європи з Росією, яку малоймовірно розірвуть. До слова, Україна також не змусить європейські країни відмовитися від цієї співпраці.

Гадаю, європейсько-російські контакти з роками навпаки будуть посилюватися, особливо в плані енергетики. Об’єктивна реальність не дуже радісна: Європа не має альтернативних ресурсів, а тому й надалі буде використовувати Росію для задоволення власних інтересів.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости