В буряку багато клітковини, завдяки якій він покращує перистальтику кишківника. А біологічно активна речовина бетаїн (вона надає буряку криваво-червоний колір) – нормалізує роботу печінки, мозку.

Буряк сприяє підвищенню рівня гемоглобіну завдяки тому, що до його складу входять залізо, аскорбінова та фолієва кислоти. Також за рахунок цих нутрієнтів покращується робота серця, зміцнюються капіляри. Буряковий сік запобігає розвитку тромбів, захищає організм від розвитку новоутворень та сприяє зниженню ризику виникнення раку шийки матки.

А ще буряк чемпіон по вмісту йоду в своєму складі серед інших коренеплодів. Йод робить буряк незамінним для профілактики захворювань щитоподібної залози, атеросклерозу, особливо у літніх людей.

Флавіноїди, що знаходяться у буряках, зменшують токсичність антибіотиків, виявляють антибактеріальну дію. Тому сік цього коренеплоду закрапують в ніс при нежиті або використовують для полоскання горла при ангіні, ларингіті і фарингіті.

Не секрет, що буряк найкраще споживати сирим. Тоді ми збережемо його оздоровчий потенціал. Можна міксувати буряк з яблуком, морквою,а також лимоном - ми отримаємо вітамінну бомбу. А якщо хочете вживати в приготовленому виді, то краще буряк варити чи запікати цілим, зі шкіркою.

Так що темно-червоні коренеплоди зроблять ваші блюда не лише яскравими, але і дуже корисними.

Читайте все новости по теме "Жить здорово" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости