УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Юрий Корольчук
Юрий Корольчук
эксперт по энергетическим вопросам

Блог | Опалювальний сезон-2016: чи вистачить Україні газу?

Опалювальний сезон-2016: чи вистачить Україні газу?

Нині запаси вугілля в Україні наростають. Звісно, накопичити його стільки, скільки першочергово ставили за ціль (2 мільйони 800 тисяч тонн) – навряд вдасться, втім 2 мільйони 200 тисяч тонн Україна таки, гадаю, матиме у своїх сховищах.

Окрім цього, ми матимемо 1 мільйон антрациту (рідкісний необхідний різновид вугілля). Цього буде достатньо, позаяк ми скоротили споживання. Тобто, з вугіллям в Україні проблем бути не повинно цього опалювального сезону.

Своєю чергою, газове питання у нас ще відкрите. Зараз у наших сховищах знаходиться 13 мільярдів кубометрів газу і разом із тим Уряд прийняв рішення, що Україні необхідно 17 мільярдів. Це означає, що нинішній уряд включив "здоровий глузд" і не повторює помилок попереднього, який любив маніпулювати терміном "газова незалежність". Всі вже зрозуміли, що попри те, що ми не використовуємо російський газ, ми беремо його у Європи, тому про "газову незалежність" говорити ще трішки рано.

Читайте: "Газпром" серйозно ризикує

Відкритим лишається і питання накопичення цих додаткових 5 мільярдів газу. Справа у тому, що реальний грошей у НАК "Нафтогазу" нині нема. Як варіант, можна взяти кредит в "Ощадбанку" (500 мільйонів доларів), але це може потягнути за собою серйозні наслідки, зокрема подальшу девальвацію гривні. Ще один шлях – європейські кредити, але щоб їх отримати, слід діяти швидко, аби встигнути до зими закачати декілька мільярдів газу.

З іншого боку, нам, як державі, цього газу, який є в сховищах, вистачить. Через політику економії та анексію Росією Криму, ми стали споживати менше газу. Тут НАК "Нафтогаз" повністю правий. Але не зважаючи на це, додаткові декілька мільярдів кубометрів газу необхідні для того, щоб уберегтись від ризиків.

Так, у випадку холодної зими чи інших надзвичайних ситуацій, Україна потребуватиме додаткового газу. Окрім того, завдяки цим додаткові кубометрам, ми грубо кажучи "страхуємо" і європейські поставки газу.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...