Візит Марін Ле Пен: Росія прагне розхитати ЄС

Марін Ле Пен, Франція

Я думаю, що цей візит (Марін Ле Пен до Росії. – Ред.) суттєво не вплине на рейтинг, тому що Марін Ле Пен старається на той електорат, який вкрай критично ставиться до Європейського союзу, як до політичного проекту. І тут тісні контакти з Росією - це лише інструмент зовнішньої підтримки, зокрема фінансової підтримки Національного фронту.

Так сталось, що бачення Національного фронту і Кремля щодо майбутнього ЄС, НАТО, Західної Європи співпадає. І тому вони виявились ситуативними союзниками. Але це не означає, що в випадку, якщо Марін Ле Пен стане президентом, що Франція буде проводити таку тісну співпрацю з Росією. Це не обов’язково тягне за собою, оскільки поки що в інтересах Росії, щоб націоналістичні сили прийшли до влади для того, аби максимально зсередини розхитали Європейський Союз.

Видео дня

Дійсно вже в Європейському союзі перша хвиля розбіжностей  почалась в 2008 році, коли спалахнула фінансова криза. Далі арабська весна призвела до міграційної кризи через потік біженців з Близького Сходу і Північної Африки. Ну, і тепер третя хвиля, пов’язана brexit`ом. Всі ці кризи викликали безліч протиріч між багатьма країнами ЄС.

І поява ультраправих партій, їх успіх і високий рейтинг – це скоріше індикатор цих розбіжностей. І безумовно, якщо всередині цих країн, зокрема у Франції чи Італії, які є важливими в економічно-політичному плані з точку зору для ЄС, прийдуть до влади ультраправі, чи принаймні отримають свою частку представництва в уряді, то це безумовно ще більше розхитає.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.