Про вибори, фальсифікаторів та невідворотність покарання

12.8т

Є в праві такий фундаментальний принцип – невідворотність покарання. Його сформулював Чезаре Беккаріа ще в ХVIII ст. у своїй праці "Про злочини та покарання". Він зазначав: "Один з найдійовіших засобів, які стримують злочини, полягає не в жорстокості покарань, а в його невідворотності".

З 2004 року, попри всі обіцянки, жоден фальсифікатор виборів в Україні не був покараний. Тож маємо логічний наслідок – з кожним виборчим циклом кількість порушень та фальсифікацій зростає.

Місцеві вибори в місті Києві не стали виключенням. Більше того – вони стали апофеозом беззаконня, яке почалося ще задовго до дня голосування. Найгірше, що джерелом порушень стала команда Віталія Кличка, яка з усіх сил намагається протягнути у другий тур "зручного" для чинного мера опонента – 77-річного Олександра Омельченка. Фактично, і сам Омельченко, і його партія "Єдність" (в якій знайшли прихисти колишні регіонали та одіозні посібники Черновецького) стали своєрідним політичним спойлером владної команди.

Як це відбувалося можемо побачити на прикладі 10-го мажоритарного округа, розташованого в Голосіївському районі. Найбільш "проблемними" виявилися 800018 і 800020 виборчі дільниці, розташовані в гуртожитках Національного університету біоресурсів і природокористування України, адже саме на них були зафіксовані спроби підкупу виборців і спотворення таким чином результатів голосування на користь О.Омельченка і його "Єдності".

Слід зазначити, що більшість виборців вказаних дільниць складають студенти вищезазначених ВНЗів. Тому для спостерігачів достатньо дивним здалася та обставина, що явка виборців на виборчих дільницях № 18 і 20 виявилася вищою ніж загалом по м. Києву і склала 55,8% - 59,4 % при середній явці виборців в столиці 41,87%. А якщо порівнювати із середньою явкою виборців з числа студентів по м. Києву в середньому в 5-10 %, то явка на дільницях 18, 20, розташованих в гуртожитках Національного університету біоресурсів і природокористування України виглядає просто фантастичною. Не дивно, що найбільша кількість зіпсованих бюлетеней на 10-му мажоритарному окрузі м. Києва, знову ж таки, прийшлася саме на 20-ту виборчу дільницю і склала рекордні для Києва 72 бюлетня при середній кількості бюлетнів, що були визначені ТВК/ДВК недійсними в 20-30 штук.

Кількість виборців з числа студентів, що, нібито, проголосували за О.Омельченка та його політсилу на 20-й "проблемній" дільниці склала 578 осіб з 1327 виборців, що складає 43,5 % громадян, які прийшли голосувати. Така ж сама ситуація склалася і на 18-й дільниці, де за О.Омельченка, нібито, віддали свої голоси 454 виборця з 1417 осіб з числа студентів, що складає 32% від тих громадян, що прийшли на вибори.

Природа таких аномальних показників стає більш зрозумілою, якщо проаналізувати хто саме представляє Омельченка і "Єдність" в цьому окрузі – Іванченко Вадим Анатолійович (з 02.09.2013 р. перший заступник голови Голосіївського осередку Партії регіонів, один з заступників Голосіївської РДА). Ані Януковича, ані Партії регіонів на політичному горизонті України вже давно немає, а їхні люди і їхні методи процвітають. А в цьому кричущому випадку – навіть розраховують на депутатський мандат в новообраній Київраді!

На моє переконання цій істоті потрібен не мандат, а реальний строк та виправно-трудова колонія! Нашими активістами зібрано та задокументовано достатньо фактів та матеріалів, що викривають механіку та дійових осіб, задіяних в скупці голосів студентів. Вийде не на одну кримінальну справу. Всі вони сьогодні передані до правоохоронних органів. Радник міністра МВС Антон Геращенко пообіцяв взяти питання під особистий контроль.

На жаль, міліція та поліція себе ніяк не показали під час голосування та підрахунку голосів. Реакції ані на наші заяви, ані на заяви інших учасників виборчого процесу не було. Поліцейські – констатували відсутність повноважень, міліція відмовляла в порушенні кримінальних справ за формальними ознаками, і що найгірше не зупиняла злочин - підкуп виборців у день голосування, хоча на це вказували і кандидати і спостерігачі. У правоохоронних органів ще є можливість для реабілітації. МВС має все для того, щоб довести справу до логічного кінця. Злочинець та його банда мають потрапити не у міську владу, а за грати. І це стане таким очікуваним всіма українцями торжеством права. Наразі ми продовжуємо збирати та систематизовувати факти скупки мережевої голосів і в інших районах. Сподіваюсь, невдовзі, за нашою допомогою, в поле зору правоохоронців потраплять такі колоритні представники нинішньої команди Омельченка (а раніше Януковича і Черновецького) як Валерій Борисов, Алла Шлапак, Віталій Павлик та Сергій Кримчак. Перші реальні посадки негідників стануть потужним сигналом для тих, хто намагається вибори вигравати скупкою та фальшуванням. Ми мусимо розірвати це порочне коло. Зараз або ніколи.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости