Ще триває відзначення перших ювілеїв очільників нинішньої влади: річниці прем’єрства Арсенія Яценюка, року президентства Петра Порошенка, року на посаді міського голови Віталія Кличка…

Експерти і фахівці підводять підсумки, натомість, як вчить політична наука, найкращу оцінку владі дає народ. В нашому випадку оцінку ситуації в Україні дали кияни.

Якщо порівняти результати соціологічних досліджень у Києві, які проводились "Українським демократичним колом" після революційних подій в Україні і по сьогодні, то ситуація виглядає наступним чином.

На Вашу думку, у цілому все, що відбувається на сьогодні в м. Києві, йде у правильному чи неправильному напрямі?

Березень 2014

Листопад 2014

Травень 2015

У правильному напрямі

68,3%

29%

21%

У неправильному напрямі

13,8%

44%

61,3%

Важко сказати

17,9%

27%

17,7%

Як бачимо, в період втечі Януковича та перемоги Революції гідності в м. Києві були фантастично високі оцінки того, що відбувалося, і це був ледь не поодинокий випадок, коли майже 70% громадян вважали, що все йде у правильному напрямі і очікували змін на краще.

Натомість кількість людей, яка співставляла свої очікування з діями нової влади, поступово зменшувалася. Як бачимо, вже у листопаді 2014 року діяльність влади схвалювали лише 29% киян, а у травні 2015 року – лише 21%. Тобто, трохи більше як за рік майже половина населення Києва розчарувалася у ситуації в країні, у своїх очікуваннях.

Натомість ще сумнішою є оцінка світоглядних скептиків, фактично, опонентів нової влади. Якщо по закінченню революції таких було лише 13,8%, то сьогодні їх вже 61,3%.

Читайте:71,7% зарплат "у конвертах" як ознака політичної імпотентності уряду

Отож, очільники Києва та влада загалом повинні зрозуміти, що столиця значною мірою формує громадську думку, світогляд України. І якщо таке критичне ставлення до ситуації в країні сьогодні у Києві, то, умовно, завтра воно таким буде по всій Україні.

Тому влада або запропонує інші, більш адекватні дії, що підтверджуватимуть справжність намірів, задекларованих під час Революції гідності, або, як мінімум, місцеву владу в Києві та по всій Україні на виборах 25 жовтня 2015 року чекають великі несподіванки, "сюрпризи".

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости