УкрРус

Неправильним шляхом ідемо, або Не туди б’єш…

Ще триває відзначення перших ювілеїв очільників нинішньої влади: річниці прем’єрства Арсенія Яценюка, року президентства Петра Порошенка, року на посаді міського голови Віталія Кличка…

Експерти і фахівці підводять підсумки, натомість, як вчить політична наука, найкращу оцінку владі дає народ. В нашому випадку оцінку ситуації в Україні дали кияни.

Якщо порівняти результати соціологічних досліджень у Києві, які проводились "Українським демократичним колом" після революційних подій в Україні і по сьогодні, то ситуація виглядає наступним чином.

На Вашу думку, у цілому все, що відбувається на сьогодні в м. Києві, йде у правильному чи неправильному напрямі?

Березень 2014

Листопад 2014

Травень 2015

У правильному напрямі

68,3%

29%

21%

У неправильному напрямі

13,8%

44%

61,3%

Важко сказати

17,9%

27%

17,7%

Як бачимо, в період втечі Януковича та перемоги Революції гідності в м. Києві були фантастично високі оцінки того, що відбувалося, і це був ледь не поодинокий випадок, коли майже 70% громадян вважали, що все йде у правильному напрямі і очікували змін на краще.

Натомість кількість людей, яка співставляла свої очікування з діями нової влади, поступово зменшувалася. Як бачимо, вже у листопаді 2014 року діяльність влади схвалювали лише 29% киян, а у травні 2015 року – лише 21%. Тобто, трохи більше як за рік майже половина населення Києва розчарувалася у ситуації в країні, у своїх очікуваннях.

Натомість ще сумнішою є оцінка світоглядних скептиків, фактично, опонентів нової влади. Якщо по закінченню революції таких було лише 13,8%, то сьогодні їх вже 61,3%.

Читайте:71,7% зарплат "у конвертах" як ознака політичної імпотентності уряду

Отож, очільники Києва та влада загалом повинні зрозуміти, що столиця значною мірою формує громадську думку, світогляд України. І якщо таке критичне ставлення до ситуації в країні сьогодні у Києві, то, умовно, завтра воно таким буде по всій Україні.

Тому влада або запропонує інші, більш адекватні дії, що підтверджуватимуть справжність намірів, задекларованих під час Революції гідності, або, як мінімум, місцеву владу в Києві та по всій Україні на виборах 25 жовтня 2015 року чекають великі несподіванки, "сюрпризи".

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги