71,7% зарплат "у конвертах" як ознака політичної імпотентності уряду

10.2т

Реальна оцінка влади визначається якістю життя людини, і це політологічна аксіома.

Отож, за нашим останнім дослідженням, у Києві, 85% громадян визнали, що за останній рік їхнє матеріальне становище погіршилось. Покращилось воно лише у 0,5% киян, не змінилося – у 13,08% опитаних.

Зрозуміло, що такі показники свідчать про загальну соціально-економічну ситуацію в Україні та дають очевидну оцінку як центральній, так і місцевій владі. Це очевидні речі. Але більш цікавим є те, що ми в дослідженнях постійно тестуємо інші оціночні дані, які, перш за все, важливі для розуміння реформаторського потенціалу влади.

Перший уряд Яценюка як "уряд-камікадзе" відійшов у історію. А для того, щоб зняти з себе клеймо "піар-уряду невдах", зараз уряд Яценюка активно почав позиціонувати себе як "уряд реформаторів". Так, вчора у Верховній Раді один із речників уряду під час півторахвилинного виступу разів п’ять згадав про "уряд реформаторів".

Так от, однією з рис справжньості такого реформаторського уряду є його здатність легалізувати заробітні плати і побороти зарплату "в конвертах". Згідно з дослідженням, яке було проведено "Українським демократичним колом" 14-15 травня 2015 року в м. Києві, на запитання "Чи доводиться комусь із ваших знайомих отримувати повністю або частково зарплату "в конвертах", ствердну відповідь дали 71,7% опитаних!

Тому зрозуміло, що уряд досі не знайшов реальних механізмів, як легалізувати заробітну плату. Я вже не кажу про те, як зробити зарплати реалістичними і адекватними. Шкода, що майже півроку знадобилося цьому, нині "реформаторському" уряду , щоб зрозуміти, що не треба забирати пенсії у вчених чи військових, або для того, щоб дійти висновку, що на нинішні пенсії і зарплати не можна вижити, а тому їх треба бодай індексувати.

Отож, соціологічне дослідження в місті Києві ще раз підтвердило, що нинішній уряд не спромігся вирішити найважливішу проблему – покращити якість життя людини. А сьогоднішні 71,7% зарплати "в конвертах", як на мене, - промовиста ознака політичної імпотентності уряду.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости