УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Сергій Старенький
Сергій Старенький
Екс-Голова Державної Пенітенціарної служби України

Блог | "Закон Савченко": дивіться ширше

'Закон Савченко': дивіться ширше

Два минулих тижні нас намагались налякати наслідками "Закону Савченко".

Видео дня

Спочатку "рупор поліцейської общєствєнності" Антон Геращенко і глава НПУ Деканоїдзе, потім вже і пани Аваков та Луценко в унісон заговорили, який шкідливий той закон, як він різко вплинув на ріст злочинності.

Давайте ж розберемося.

Отже, за "Законом Савченко" вийшло достроково на свободу 5948 засуджених (станом на початок вересня). Ще 963 людини вийшли з СІЗО.

За даними поліції з них повторно скоїли злочини – 843 особи.

Я погоджусь – за такий короткий час в 9 місяців рецидивність більше 10% це дуже багато.

АЛЕ!

Нам пропонують зробити наступний висновок – різкий ріст злочинності трапився через "Закон Савченко". Мовляв : "от зараз ми внесем зміни в нього, або взагалі відмінимо – і все буде добре…". Ніби то поліція захлинається під навалою звільнених за цим недолугим Законом.

Застерігаю вас – не робіть тої помилки у висновках, на яку вас провокують саме ті, хто повинен нести відповідальність за провальну правоохоронну діяльність в країні!

Я сам був одним з перших, хто почав критикувати цей закон, можете почитати.

Читайте: Наслідки гібридного "Закону Савченко"

Я і надалі продовжую стверджувати що цей Закон шкідливий і неграмотний, його прийняття прикривало зовсім інші цілі.

Але не він винен у зростанні злочинності, посиленні її цинічності, наглості та організованості.

Генеральний прокурор Луценко Ю.В. у своїй доповіді заявляє : "з початку 2016 року зареєстровано 410 тисяч кримінальних правопорушень. Це на 25% більше, ніж минулого року". Тобто на 100 тис. злочинів більше. Згадайте, на початку статті я навожу дані МВС, скільки скоєно злочинів звільненими по "Закону Савченко" – аж 843 ! Відчуваєте різницю?

Читайте: Вперед в "лихі 90-ті"

Далі слова Луценка: "Ми маємо 38% росту крадіжок, тобто 221 000 людей постраждала від крадіжок. На 40% більше грабежів – 16 200 проти 11 000 минулого року. Скоєно 2 400 розбійних нападів, а це на 30% більше. Паралельно спостерігається криміналізація громадських місць, де зі створенням нової поліції мала би бути зворотна реакція. Тим не менше, злочинність у громадських місцях зросла на 55%. 43 000 минулого року і 67 000 цього року. При чому 59% із цих злочинів скоєно на вулицях, площах, парках і скверах."

Вдумайтесь – десятки тисяч злочинів!!!

Та у всій пенітенціарній службі не утримується стільки злочинців.

Хоча б мали утримуватись саме там, якби поліція працювала ефективно.

Адже це і є основна причина розгулу злочинності – відсутність дієвої та ефективної правоохоронної системи в державі. А "Закон Савченко" – то той "фіговий листочок", яким "шановні народні фронтовики" та іже з ними намагаються прикрити свою злочинну непрофесійність!

Відсутня дієва поліція в країні. Громадяни не відчувають себе захищеними. Навіть самі патрульні після трагедії в Дніпрі теж не відчувають себе захищеними через слабку підготовку.

І я не сприймаю аргументи типу "в країні ж війна. Через це злочинність росте".

Коли шановні авакови і геращенки писали та втілювали концепцію реформування поліції в Україні вже йшла війна! І вони були ЗОБОВ’ЯЗАНІ врахувати це, при обранні моделі правоохоронної структури, яку запропонували суспільству.

А з огляду на те, що ще один "фронтовик" Петренко хоче ще й тюрми позакривати при такому розгулі злочинності, то приходить на думку, що це не просто непрофесійність і дурість, а умисний план по розвалюванню держави зсередини.

І відповідальність лежить прямо на них, а не на дурних Законах, якими намагаються прикритись ділки від "фронтовиків"

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...