Яценюк "взбадьорює" Порошенка, або Як підбили фіскалів

30.9т

Декілька джерел одночасно озвучили одну і ту ж гіпотезу про причини кадрового перевантаження фіскальної верхівки країни. Нагадаю, що вчора прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, як то кажуть, ні сіло - ні впало - розпорядився провести службове розслідування проти керівника Фіскальної служби Ігоря Білоуса і його заступників – Анатолія Макаренка і Володимира Хоменка. До того часу – ні кривого слова, ні косого погляду… А тут - розслідування, і на вихід.

Так ось, більшість втаємничених у цю справу посадовців стверджують, що Банкова неодноразово попереджала главу правлячого Кабінету, що головний митник країни Макаренко і податковий міліціонер Хоменко вже давно втратили почуття міри "в глибині реформування", і підприємці дедалі частіше скаржаться, що при попередній "злочинній владі" було якось простіше. Після чергового попередження, Арсенія Петровича нібито "попросили" вказати Маркаренкові та Хоменкові на двері. І він начебто і погодився, але тут зіграли свою роль так звані "квотні принципи": обидва заступники Білоуса вважаються наближеними до глави Кабміну. Ігор Білоус теж був ставлеником Яценюка, але при цьому всьому глава ДФС намагався вибудовувати рівнонаближені стосунки що з Банковою, що з Грушевського.

Саме імунітет Білоуса, власне, і роздратував Арсенія Петровича, і замість тихо-мирно відправити на заслужений відпочинок двох заступників, прем’єр-міністр пішов на повне перевантаження служби. Фактично прем’єр пішов на демарш, показуючи главі держави, що відстоюватиме право на свої адміністративно-політичні ігри і не здаватиме ДФС в лоно Банкової.

Даремно порівнювати, наскільки чистіший Білоус від своїх замів: у країні не знайдеться тверезої людини, яка скаже про позитивні, якісні зміни у фіскальній царині. Натомість значно цікавіше проаналізувати нюанси технологічної гри між президентом та прем’єром. Арсеній Яценюк відкинув пропозицію "ротації під сукном" і пішов на гучні розбірки по фіскалах. Це не лише питання квотної підпорядкованості фіскальної служби. Не виключено, що найближчим часом він мало не особисто знайде один-два корупційних кубла у цьому відомстві на рівні якихось регіональних митниць чи податкових інспекцій окремих областей (аби лише не зачепити своїх). Такі "принципові" кроки йому потрібні для реставрації власного політичного рейтингу, який обвалися до 4-ї позиції – нижче БПП, "Самопомочі" та Ляшка. Напередодні місцевих виборів (а мо"й ще якихось інших) з рейтингами гратися не варто, тому лідер "Народного фронту" просто вимушений проявляти рішучість, особливо її демоверсію.

Арсеній Петрович витрачає свій імунітет на негатив. Протягом останніх півроку, чи й більше, всі побічні наслідки війни та падіння економіки проектувалися головним чином на Петра Порошенка, а від Яценюка чекали лише одного – аби він став прем’єром. Тепер – коли Порошенко впритул зайнявся війною – весь тягар відповідальності за економіку впав на прем’єра. Саме тому йому так само "несподівано" довелося заговорити про падіння гривні, якого раніше не помічав, проводити службові розслідування та імітувати проведення реформ.

П.С. Зрозуміло, що на сьогодні у "Народного Фронту" і БПП одна електоральна ніша. І рано чи пізно публічне опонування між ними мало б проявитися.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости