Анатолій Власюк
Анатолій Власюк
Журналист, писатель

Блог | Кадиров зробив Путіну ведмежу послугу

Кадиров зробив Путіну ведмежу послугу

"Услужливый дурак опаснее врага".

Видео дня

Якби Путін добре вчився у школі, то запам’ятав би цю фразу класика.

Пригрівши Кадирова, Путін кинув виклик не лише опозиції, інтелігенції та просто людям, які тверезо мислять, а й спецслужбам. Це все одно, що співробітничати із зеком Януковичем. Кадировці знищили чимало росіян, але завдяки особистій відданості їхнього ватажка Путіну знаходяться у привілейованому стані. Принаймні знаходилися до останнього часу.

Убивство Нємцова перевернуло все з ніг на голову. Тут можливі два варіанти: або Путін в угоду спецслужбам хотів мало не до нуля звести вплив Кадирова на хід подій у Росії, або, навпаки, спецслужби підштовхують Путіна до кардинальної зміни його позиції щодо Кадирова. За великим рахунком, це не має принципового значення. Те, що Путін нагородив Кадирова орденом відразу після вбивства Нємцова, теж ні про що не свідчить, бо може бути потрактованим на користь двох версій.

Є й третя версія. Кадиров давно мріяв вийти з-під контролю Путіна і грати самостійну роль одного з всеросійських лідерів з планами, які йдуть урозріз зі здоровим глуздом. Йому видалося мало втручання в українські події, коли вірні йому люди брали і беруть участь у бойових діях на Донбасі. Рамки Чечні не дають йому можливості широко розвернутись. Але ж хто йому дасть вийти за межі цієї російської республіки?

Убивство Нємцова могло стати лише приводом, але не причиною зміни ситуації у вищому кремлівському керівництві. За браком достовірної інформації можна лише гадати на кавовій гущі. Кадиров виявився віддзеркаленням Путіна. Якщо Путін зникне з політичної сцени, вслід за ним зникне і Кадиров. Парадоксально, але якщо навіть Путін влаштував увесь цей цирк із буцімто своїм зникненням на нетривалий час, то Кадирову все одно настає кінець. Вірний путінській системі орденоносець убив Нємцова - але в нас справедливе і найдемократичніше у світі правосуддя. Вірний путінській системі орденоносець Кадиров загинув в автомобільній катастрофі чи був убитий в результаті внутрішньочеченських розбірок – залишилося лише знайти організатора цього замовного убивства і поставити його на місце Кадирова.

Чергова спроба Кадирова показати себе не лише як чеченського, а й як всеросійського лідера, потерпіла крах. Навіть якщо вбивство Нємцова було здійснене людьми Кадирова з мовчазної згоди Путіна, навіть якщо люди Кадирова здійснили це вбивство без узгодження з Кадировим, навіть якщо людей Кадирова вибрали сакральними убивцями Нємцова, хоча насправді це зробили інші професіонали з путінських спецслужб, - все одно, як не крути, а крайнім залишається Кадиров. Почесна смерть і триденна жалоба на території всієї Росії – ось найбільше, на що він може сподіватись.

Але це все відбудеться після того, як Путін з’явиться на публіці. Або вже не з’явиться, перегравши самого себе. Так буває в театрі одного актора.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...