newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Павел Нусс
Павел Нусс
Политический аналитик

Блог | Директора Антикорупційного Бюро має бути призначено до 25 січня

Директора Антикорупційного Бюро має бути призначено до 25 січня

Комісія з обрання Директора Антикорупційного бюро має прискорити процедуру розгляду кандидатур для подання фаворитів конкурсу на затвердження Президенту України до 25 січня включно.

Політична система вчиняє опір запуску роботи НАБ (національне антикорупційне бюро) побоюючись масштабної та ефективної антикорупційної програми.

Ми спостерігаємо, що окремими представниками комісії делегованими парламентом та урядом розробляється сценарій штучного затягування конкурсу з обрання директора антикорупційного відомства на цілих 3 місяці, і це не може не викликати підозр, адже такий підхід не відповідає національним інтересам тоді, коли і реформи Урядом України проводяться з відтермінуванням. Це опір політичної системи, не в інтересах країни. Більш того, заяви членів комісії про призначення на цю посаду виключно громадянина України говорить про те, що глобальна корупція відверто боїться Директора, який не буде пов'язаний з політичними або олігархічними існуючими групами.

Видео дня

Власні джерела з Адміністрації Президента повідомляють про встановлений дедлайн обрання Директора НАБ.

Саме розуміння того, що для прискорення роботи антикорупційного відомства Порошенку доводиться втручатися в процес та тиснути на політиків з вимогою не відкладати процедуру обрання та призначення Директора НАБ наводить на думку, що комісія сформована по демократичному принципу створює додаткові проблеми для України, і демагогія знову стає першочерговим принципом роботи комісії.

Наскільки мені відомо, Президент, користуючись своїми повноваженням в рамках Закону про Бюро встановлює дедлайн, або крайній строк для невідкладного оголошення конкурсу та визначення кандидатур на утвердження Президенту до 24 січня, аби вже 25 січня в Україні запрацювало необхідне Бюро. Тому, говорити про те, що відомство запрацює в середині весни зарано. Все залежить від компромісного рішення членів комісії. У свою чергу, парламент буде готовий оперативно внести необхідні зміни до Закону "Про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...