УкрРус

Війна і "формула Штайнмайера"

Представник Росії в Мінській групі Борис Гризлов на сьогоднішніх переговорах у білоруській столиці зажадав пов'язати голосування з конституційних поправок з одночасним прийняттям поправок до статей 1 і 10 закону про особливий статус для додання особливому статусу постійної основи за "формулою Штайнмайера", пише Віталій Портніков для espreso.tv.

Простіше кажучи - Росія хотіла б, щоб особливий порядок управління окупованими нею районами Донецької та Луганської областей зберігався б навіть у разі теоретичного виведення з цих територій російських військ і їхніх найманців з числа місцевого населення.

Але формула Штайнмайера, на яку посилається Гризлов, зовсім не про це. Міністр закордонних справ ФРН пропонував, щоб закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" тимчасово набув чинності в день місцевих виборів на Донбасі. А після опублікування експертами місії БДІПЛ ОБСЄ звіту з підтвердженням факту проведення демократичних виборів цей закон мав би отримати постійний статус.

Одночасність виконання пунктів Мінських угод, на які посилаються представники Росії та їхні маріонетки в контактній групі стосується саме виборчого процесу. Але аж ніяк не пов'язана з припиненням війни - тобто з виконанням тих пунктів Мінських угод, які пов'язані з деокупацією території.

Простіше кажучи, хіба росіяни і їхні найманці припинили обстріли звільненої від ворога території, як того вимагав пункт 1? Хіба відведені озброєння? Хіба спостерігачі ОБСЄ отримали доступ до моніторингу території, з якої ці озброєння повинні були бути відведені?

Діалог про проведення місцевих виборів повинен був початися після відводу озброєнь. І це те, що повинні зрозуміти і в Кремлі, і в європейських столицях. Для того, щоб почати діалог про вибори і особливий порядок управління окремими районами, необхідно припинити війну і вивести окупаційні війська з нашої землі. Вивести без всяких попередніх умов. До речі, це спеціально прописане в пункті 10-му й випереджає конституційну реформу. "Виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під наглядом ОБСЄ. Роззброєння всіх незаконних груп".

Тобто спочатку - деоккупація, а потім - Конституція. І ніяк інакше.

Але Путін ніколи на це не піде з однієї простої причини. Він чудово розуміє, що без його військ ніякої особливий статус нікому в Донбасі не потрібен. Немає там таких людей - за винятком, хіба що, групи злочинців, які вчинили тяжкі злочини і не підлягають амністії. Населення Донбасу хоче нормального життя в мирній країні - так, як і все інше населення України. Хоче, щоб росіяни пішли - і більше ніколи не поверталися. Занадто вже багато горя вони принесли і Донбасу, і всій Україні.

І саме тому, що Путін знає про ці бажання, він буде тримати на Донбасі своїх убивць. Така ось "формула Штайнмайера".

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги