, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Війна і "формула Штайнмайера"

12.1т

Представник Росії в Мінській групі Борис Гризлов на сьогоднішніх переговорах у білоруській столиці зажадав пов'язати голосування з конституційних поправок з одночасним прийняттям поправок до статей 1 і 10 закону про особливий статус для додання особливому статусу постійної основи за "формулою Штайнмайера", пише Віталій Портніков для espreso.tv.

Простіше кажучи - Росія хотіла б, щоб особливий порядок управління окупованими нею районами Донецької та Луганської областей зберігався б навіть у разі теоретичного виведення з цих територій російських військ і їхніх найманців з числа місцевого населення.

Але формула Штайнмайера, на яку посилається Гризлов, зовсім не про це. Міністр закордонних справ ФРН пропонував, щоб закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" тимчасово набув чинності в день місцевих виборів на Донбасі. А після опублікування експертами місії БДІПЛ ОБСЄ звіту з підтвердженням факту проведення демократичних виборів цей закон мав би отримати постійний статус.

Одночасність виконання пунктів Мінських угод, на які посилаються представники Росії та їхні маріонетки в контактній групі стосується саме виборчого процесу. Але аж ніяк не пов'язана з припиненням війни - тобто з виконанням тих пунктів Мінських угод, які пов'язані з деокупацією території.

Простіше кажучи, хіба росіяни і їхні найманці припинили обстріли звільненої від ворога території, як того вимагав пункт 1? Хіба відведені озброєння? Хіба спостерігачі ОБСЄ отримали доступ до моніторингу території, з якої ці озброєння повинні були бути відведені?

Діалог про проведення місцевих виборів повинен був початися після відводу озброєнь. І це те, що повинні зрозуміти і в Кремлі, і в європейських столицях. Для того, щоб почати діалог про вибори і особливий порядок управління окремими районами, необхідно припинити війну і вивести окупаційні війська з нашої землі. Вивести без всяких попередніх умов. До речі, це спеціально прописане в пункті 10-му й випереджає конституційну реформу. "Виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під наглядом ОБСЄ. Роззброєння всіх незаконних груп".

Тобто спочатку - деоккупація, а потім - Конституція. І ніяк інакше.

Але Путін ніколи на це не піде з однієї простої причини. Він чудово розуміє, що без його військ ніякої особливий статус нікому в Донбасі не потрібен. Немає там таких людей - за винятком, хіба що, групи злочинців, які вчинили тяжкі злочини і не підлягають амністії. Населення Донбасу хоче нормального життя в мирній країні - так, як і все інше населення України. Хоче, щоб росіяни пішли - і більше ніколи не поверталися. Занадто вже багато горя вони принесли і Донбасу, і всій Україні.

І саме тому, що Путін знає про ці бажання, він буде тримати на Донбасі своїх убивць. Така ось "формула Штайнмайера".

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги