11 июля • обновлено в 20:07
МоваЯзык
Спорт Lady

/ Блоги - Новости шоу-бизнеса

Суїциди серед підлітків: як попередити смерть дитини

11.2т

Є багато теорій, чому саме підлітки є групою ризику. Згідно статистики 2/3 самогубств вчиняються саме у підлітковому віці. Також більше мільйона підлітків щорічно вчиняють спроби, які не доводять до кінця. Схильність до суїциду у підліткових групах у світі є великою проблемою, над якою працюють. Україна системно поки що нею не займається.

Підлітки уявляють собі суїцид героїчним вчинком. Наче вони мають сміливість щось вирішити самим. Це тому, що підлітки це вчорашні діти, а дитині властива неспроможність самостійно справлятися із ситуацією, бо вона є її об’єктом, а не суб’єктом. Тому коли дитина входить у підлітковий вік – є певний розрив. Це наче доросла людина, але з дитячими можливостями. В такі моменти дитина, при певній маніпуляції, може зважитись на суїцид і він буде представлений як самостійний вчинок і рішення. Це те, чим користуються групи смерті в соцмережах.

"Нова газета" робила власне дослідження, яким чином втягують дітей у ці групи, але в Росії така публікація викликала велике обурення. Мовляв, не треба про це говорити. Причини, які штовхають дітей на спроби суїциду, то зазвичай це намагання відновити втрачені соціальні контакти. Це не спроба покінчити з собою, а сказати те, що неможливо сказати своєму найближчому оточенню. Тому навіть розмови про суїцид слід сприймати дуже серйозно.

Ми живемо в ситуації соціально-економічної кризи і масованої пропагандистської атаки. Є певний соціальний вплив, мовляв, все погано, надії нема. Діти цей месседж сприймають буквально. У європейських країнах є гуртки і групи на волонтерських засадах, де підліткам допомагають справитись із критичною ситуацією. Якщо говоримо про групи ВК, то чим вони особливі. Там людину підтримують і ведуть до подібного рішення.

Якщо людина каже, що прийняла рішення піти із життя, то перше, що треба робити – вислухати чому. Коли людина виговорюється, розповідає все, що думає з цього приводу, наступає полегшення і виявиться, що самогубство не є вирішенням проблеми. Дорослі люди зазвичай такі рішення приймають у період кризи і депресії. Це пов’язано із намаганням вийти із нестерпної ситуації, наприклад, втрата роботи, розлучення, втрата близьких людей, грошей. Це серйозний моральний момент, яки штовхає людей на подібні вчинки.

Другий момент, через який люди хочуть піти із життя – це страх перед засудженням, намагання уникнути провини або ж людина вважає себе тягарем і хоче полегшити життя своїм близьким. Таке собі намагання попіклуватися про них. І якщо близькі розкажуть йому, як будуть це переживати, то такого рішення вдасться уникнути.

Подпишись на наш Telegram. Присылаем лишь "горящие" новости!

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш

Новости шоу

Топ-публикации

Топ-блоги