Про інформаційну гігієну і фейкові справи

1.4т

Хочу розповісти вам одну цікаву історію.

Хто мене час від часу читає, знає мою особливу любов до неповторної Луганщини, тому історія без прєлюдій про непередбачуваність цього дивовижного краю))

У липні цього року блогер з Луганщини Vsevolod Filimonenko опублікував на своїй сторінці у ФБ сенсаційний пост про те, що голова Біловодської РДА Андрій Грачов, будучи в дуже нетверезому стані, збив мотоциклістів, а потім розстріляв їх з травматичної зброї. Подробиці цього інциденту тоді ж виклав у себе на сторінці головний редактор біловодської газети "Молодогвардєєц" Олександр Смєтанкін, написавши, що Грачова покриває на той момент начальник Біловодського УМВС Алексей Иванов (зараз Іванов очолює Станично-Луганську поліцію).

Новина про чиновника-злочинця розлетілася моментально. Її опублікували не тільки гівно-сайти, але й цілком пристойні центральні ЗМІ. Чимало моїх френдів зробили репост про цю небачену нахабність охрінівшого чиновника.

Я тоді звернула увагу на цю новину, але робити репост рука не піднялась. На той момент ми з Грачовим знайомі не були взагалі. Але кілька разів я чула про нього досить непогані відгуки від непоганих людей.

Тим більше, що липень 2016 року - це розпал передвиборчої кампанії по 114 округу в Луганській області, де обирали депутата ВР замість нового губернатора Гарбуза. По округу балотувалося 107 (!) кандидатів, серед яких і Всеволод Філімоненко. За даними руху "Опора", практично ніякої передвиборчої активності Всеволод не проявляв, тож для чого балотувався і яку роль відігравав, краще запитати у нього самого.

Ми приїхали на вибори в Біловодськ. Гріх було не зайти до голови РДА і не запитати, що ж це він тут таке витворяє.

Ну от власне тоді ми й почули, що в той вечір, коли стався інцидент, Грачов був тверезий (про що є відповідна довідка), ніякого ДТП, про який писали Філімоненко і Смєтанкін, не було. Як не було в ті дні і звернень потерпілих з травмами, які описував Смєтанкін, до місцевої травматології. За словами Грачова, була якась словесна перепалка між ним і двома чоловіками на мопеді, які стояли по центру дороги. Після чого вони почали агресивно лізти в авто до Грачова, Грачов застосував травмат, стріляв не в них, а в повітря.

Ну таке... Слова Грачова проти слів Смєтанкіна і Філімоненка.

Якби не одне але.

Олександр Смєтанкін і його газета "Молодогвардєєц" давно обслуговує інтереси такого собі Валерія Мошенського, "молодого гвардєйца" ще часів Кучми, який успішно надерибанив собі бабла на будівництві дарницького мосту і інших об'єктів в Києві. Ось тут про нього трохи написано.

За дивним збігом обставин, саме Валерій Мошенський балотувався і був одним з лідерів передвиборчої гонки по 114 округу. Валерій Захарович уже був депутатом Верховної Ради і, очевидно, йому дуже хотілося потрапити туди знову, бо грошей на кампанію він не шкодував.

"Молодогвардєєц", тобто, як ми розуміємо, Мошенський, не цурався дружити з іншим кандидатом - Андрієм Лесиком, медведчуківським і відверто проросійським (погортаєте фото, побачите). До речі, відносно Мошенського тоді ж в липні відкрито кримінальне провадження за фактом підкупу виборців.

А ось на Грачова Мошенський образився, тому що той відмовився йому забезпечувати адмінресурс. І це підтверджує не тільки сам Грачов :)

В липні я особливої уваги на це не звернула, думала, закінчаться вибори, та й заспокояться хлопці. Тим більше Мошенський посів своє почесне друге місце і у ВР не пройшов А виявляється, ні.

"Молодогвардєєц" продовжує активно "мочити" Грачова, прокуратура відкрила кримінальне провадження по відверто фейковій справі і цю справу взяв на особистий контроль аж цілий Антон Геращенко. При тому, що на мій запит Луганська прокуратура відповіла, що ДТП і справді не було. Але Грачов таки чомусь стріляв, і вони це розслідують.

Так, Грачов - колишній мєнт, і, очевидно, ж не безгрішний.

А під час Майдану був в 28 сотні Самооборони.

Потім прямо з Майдану повів близько 300 людей в новосформований батальйон "Луганськ-1", як волонтер забезпечував їх, а потім залишився в батальйоні інструктором. І вже восени 2014 року з ініціативи Москаля Грачов був призначений головою Біловодської РДА.

І військові, які стояли в тут, і люди, які з ним працювали, стверджують, що те, що Біловодський район не знає війни - заслуга саме Грачова. Він не пустив сюди ні сєпарів, ні бандюків, які під брендами добробатів займалися розбоями. Навідміну від сусідніх Новоайдарського, Станично-Луганського, Новопсковського районів, нам невідомо про постраждалих від мародерства фермерів і підприємців в Біловодському районі.

Але на фоні тотального повернення в Луганську область колишніх місцевих чиновників і силовиків, Грачов залишається інородним тілом. Яким би він не був, він для них чужий. Значить, його треба прибрати.

Ну а вишуканністю методів в Луганській області ніколи не відрізнялися. Склєпали справу з нічого, інформаційно підігріли - і можна мочити. Шкода, що багато хороших людей несвідомо взяли в цьому мочилові участь.

Слідчий Прокуратури Луганської області Вадим Плахотя, який розслідує провадження відносно Грачова, спілкуватися зі мної навідріз відмовився. Але джерела в прокуратурі натякають, що сліди ведуть до Києва, і тиснуть на прокурорів зі столиці. Юрій Луценко при бажанні може поцікавитись, що ж там відбувається і чому новий прокурор Луганської області, який приїхав туди аж зі Львова, змушений розслідувати відверті фейки?

Ну і питання до Адміністрації Президента. Ви не зацікавлені в людях, які покинули теплі квартири в Києві і погнали споруджувати оборонні рубежі на Луганщину? Горковенко Владимир, може, донесете інформацію у високі кабінети? ;)

Наостанок. Не думаю, що Мошенський платив кожному з тих, хто зробив репост фейків Філімоненка. А вийшло так, що репостами і лайками нібито за справедливість, адекватні користувачі ФБ доклалися до знищення людини, яка вже три роки віддає всі сили роботі, яку більше ніхто не хоче робити. Давайте будемо розбірливішими.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости