Незаконне затримання і звинувачення у шпигунстві Романа Сущенка це не просто наступ на свободу слова, який спостерігається в Росії протягом останніх років. Це частина тієї війни і репресивної політики, яку Російська Федерація веде проти України. Вона полягає в тому, що українських громадян незаконно заарештовують на території окупованого Криму або Росії, або ж викрадають з території України, а потім призначають їх карателями, шпигунами, диверсантами. Все це інший вимір гібридної війни.

У випадку із затриманням Сущенка маємо цілий ряд грубих порушень. Росія систематично відмовляє українцям у доступі українського консула, а також у наданні незалежного адвоката. За словами самого Сущенка на нього чиниться психологічний тиск, йому не дали повідомити дружині і рідним про своє затримання, а також не повідомили українського консула.

Якщо погуглити, то можна побачити, що Роман Сущенко написав чимало статей, які пов’язані з репресивною політикою РФ. Він не єдиний громадянин України, якого переслідує Російська Федерація, в тому числі і за його журналістську діяльність. Це вже не перший журналіст, який потрапив під руку Кремля. Є ще кримчанин Микола Семена, який знаходиться на підписці про невиїзд. Медійники вже звернулися до окупаційної влади Криму відпустити його на лікування до материкової частини України, бо в нього можуть бути невідворотні проблеми зі здоров’ям. Ще по двом українським журналістам відкрита кримінальна справа – Андрієвська і Клименко, але вони знаходяться на території України і знаючи про кримінальну справу, повертатися не будуть.

І Міністерство закордонних справ і українські правозахисники постійно підкреслюють, що їздити на територію Російської Федерації активним громадянам з активною громадянською позицією – небезпечно. Ніколи не знаєш, хто буде наступним незаконно заарештованим із абсурдним звинуваченням і закритий в тюрмі Лефортово.

Щодо звільнення Сущенка – важко щось говорити, коли маємо справу з країною, яка порушує міжнародне право. Хоча Сущенко наділений специфічним імунітетом і захищений міжнародним правом, оскільки має статус журналіста. Але найближчі дні покажуть нам, наскільки ця справа може затягнутися.

Зараз дуже важливо зробити міжнародний розголос, щоб наші міжнародні партнери звернулися до Російської Федерації і дали зрозуміти їй, що ціна за це затримання буде дуже високою. Тому краще відпустити журналіста Сущенка.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги