Україні загрожує демографічна криза. Однією з головних її причин є проблеми безпеки: якщо людина відчуває тривогу і хвилюється за свою безпеку, вона не має бажання продовжувати рід. Тобто, нормальна людина в умовах війни просто не схильна до народження дітей. Проблема безпеки у нашій країні виникла не тільки через АТО на Сході, а й через багато інших факторів, серед яких і підвищення криміногенної ситуації на не окупованих територіях.

Окрім того на рівень народжуваності в Україні істотно вплинуло погіршення рівня життя. Гідний рівень життя майже завжди заохочує людей продовжувати рід. До прикладу, зростання ВВП у 2000 році в Україні змогло подолати демографічну кризу і уже в 2002 році народжуваність стала стрімко зростати. До речі, наслідки будь-якої економічної кризи в демографічному плані ми можемо спостерігати через 2 роки після її початку. Відповідно, криза в Україні і війна, які розпочалися у 2014 році приведуть до офіційного зниження народжуваності у 2016.

Незважаючи на складну ситуацію на неокупованих українських територіях, демографічна криза на Сході є ще гіршою. Так, рівень смертності в Україні загалом на 30% перевищує рівень народжуваності. Своєю чергою, на окупованих територіях України рівень смертності перевищує народжуваність в 3,5 рази. Це дуже критична ситуація.

Важливою причиною зниження народжуваності є зміна суспільних цінностей. Нам навіяли європейську традицію малої сім'ї а також загальносвітові меркантильні цінності. У випадку останнього, то перед людиною стоїть вибір: чи їй будувати кар’єру і збагачуватися, чи народжувати дитину. І, на жаль, частіше українці схиляються до першого варіанту. Відтак, якщо ми гіпотетично уявимо завершення війни в Україні вже завтра, і вже завтра у нашій країні почнеться зростання рівня життя, то це все одно істотно не покращить демографічну ситуацію.

Щоб підвищити рівень народжуваності в Україні слід по-перше завершити війну і підняти економіку. Тільки тоді українці почуватимуть себе у безпеці і менше хвилюватимуться за майбутнє покоління. А ще нам слід добре попрацювати над зміною цінностей. Гадаю, люди мають повернутися до стандартів великої традиційної родини (до 5 дітей в сім'ї), які етнічно є нашими, українськими. Для цього слід організувати цілу державну програму, яка забезпечить людей інформацією і пропагуватиме традиційні українські ідеї.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги