Туреччина нам не союзник

32

На мові дипломатії і актів міжнародно-правових документів, союзництво – це певний тип відносин, який передбачає певні зобов’язання в тому числі у військово-політичній сфері. Туреччина – держава-член НАТО, відповідно має союзників у рамках північно-антлантичної безпеки. Вона несе перед ними зобов’язання, так само як і держави-члени НАТО несуть зобов’язання перед нею.

Питання чи може Туреччина, яка є членом НАТО, підписувати договори про безпеку або взаємні гарантії безпеки з іншими державами – достатньо складне. Взагалі, невідомо чи Туреччина до цього готова і чи взагалі розглядає можливість укладення будь-яких союзницьких договорів з Україною.

На сьогодні існує велике непорозуміння щодо можливого союзу з Туреччиною. Це викликано певними історичними симпатіями поміж українцями і турками. Також між нашими країнами динамічно розвивається співробітництво у різних сферах. Велику симпатію українців, і це зрозуміло, викликала рішучість Туреччини у захисті своєї території. Особливо той факт, що вона збила російський літак, який порушив її повітряний простір. Але це емоційні оцінки і переживання. З правової точки зору Туреччина не є союзником нашій державі. Перспективи такого союзництва можна розглядати з точки зору приєднання України до НАТО, а не укладення якихось двосторонніх договорів.

Більше того. Треба розуміти, що у питаннях взаємин поміж Туреччиною і Росією не все так однозначно, як може видатись на перший погляд. Туреччина, попри очевидне загострення стосунків із Російською Федерацією, намагається його уникнути. Намагається залагодити ситуацію в той час, як Україна проводить достатньо принципову політику. Мова йде не про якісь випадки, а про окупацію частини території, використання Збройних сил Російської Федерації проти України.

Окрім того, слід згадати, що Туреччина не приєдналась до санкцій Європейського Союзу проти РФ. Також не вводить обмежень і проти Росії. Натомість намагається продовжити з нею програми співпраці у ядерній сфері.

Тому все це не дає підстав прогнозувати встановлення будь-яких союзницьких відносин із Туреччиною. Ми перебуваємо у принципово різних ситуація і стадіях відносин із Російською Федерацією.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости