"Темник" від влади: як коментувати бюджет і Томенка

'Темник' від влади: як коментувати бюджет і Томенка

До редакції "Обозу" потрапив доволі цікавий документ, який нагадав "старі добрі" часи Кучми-Медведчука та, зокрема, їхні методи формування "правильної" інформполітики в країні. Йдеться про так звані "темники" від влади.

Хоч і пройшло більше 10 років з того часу, але, очевидно, в Адміністрації Президента та провладній політичній силі нічого не змінилося.

Один зі спікерів Блоку Петра Порошенка, коментуючи таке явище, поінформував нашу редакцію про те, що керівництво фракції, дійсно, постійно "орієнтує" членів фракції на "правильні" меседжі під час радіо- і телеефірів. В результаті, місія депутатів БПП перетворилася на те, щоб з розумним виглядом озвучувати ключові тези, які пишуть для них спеціально навчені люди.

Видео дня

Такі "тези", за словами нашого джерела, щоденно надсилаються на електронні адреси депутатів та їхніх помічників, і саме ці "рекомендації" мають бути озвучені під час ефірів, щоб пояснити ту чи іншу позицію влади.

Наша редакція має у розпорядженні кілька новітніх "темників". Серед них цікавим є документ під назвою "Тези для спікерів", датований 25.12.2015 р.

Зокрема, цей "темник" рекомендує пояснювати "неправильну" і "нещиру" позицію колег по коаліції із фракції "Самопоміч" та "Батьківщина", які не підтримали бюджет Яценюка, таким чином:

"Наскільки нещирою може бути позиція деяких фракцій видно з того, як часто вони змінювали погляди на протилежні. Удень Самопоміч голосувала за Податковий кодекс, а Радикальна партія його безжально критикувала, а вже вночі Самопоміч відмовилась голосувати за бюджет, а Радикальна партія його підтримала.

Позиція Батьківщини не змінювалась протягом дня і ночі, бо має політичні

мотиви. Юлія Володимирівна робить усе для відставки Арсенія Яценюка. Це

вже персональна взаємна боротьба і політично в ній "виживе" тільки один. Всі

оприлюднені аргументи по бюджету залежать від позиції того, хто їх

проголошує. Якби Тимошенко опинилася на місці Яценюка – вона робила б

приблизно те ж саме".

Окремий блок "порад" у темнику за 25 грудня присвячений ще одній гучній події - виходу Миколи Томенка з фракції БПП. Як відомо, цей депутат заявив, що не голосував за антинародний бюджет та антисоціальні законопроекти, якими, за його словами, призупинено дію абсолютної більшості соціальних та гуманітарних програм, а також він проти фактичного утворення нової коаліції на підтримку третього терміну Яценюка за участю представників команди Януковича, а тому прийняв рішення вийти з фракції "Блок Петра Порошенка" та, відповідно, зі складу проурядової коаліції.

Очевидно, автори "темника" при написанні даних "рекомендацій", як коментувати цю подію, порадились з одним радником міністра внутрішніх справ та депутатом від "Народного фронту", бо дуже співзвучними виявились ці "поради" і цитування неповної норми Конституції.

Так, "темник" БПП радить акцентувати на тому, що Томенко написав заяву не про вихід із фракції БПП, а про власне "бажання скласти депутатські повноваження", у зв’язку рекомендують цитувати неповну норму з п. 6 ст. 81 Конституції України. Чомусь автори "забувають" озвучити одну суттєву частину цієї норми: так, після слів "повноваження припиняються достроково" є продовження: "на підставі закону".

Як відомо, відповідного закону про імперативний мандат в Україні немає. Більше того, ПАРЄ, Венеціанська комісія наполегливо радили не впроваджувати такий метод, бо він суперечить європейським традиціям і характеризує авторитарні держави або країни з партійною диктатурою.

Але ще більш цікавою є "порада", як роз’яснювати не стільки факт виходу Томенка з фракції БПП, а причини цього виходу.

Виявляється, автори цих "темників" з АП чи Кабміну краще за депутата знають справжню причину його дій. Виявляється, незадоволення вимог Миколи Томенка щодо певних статей Державного бюджету, " не відповідають дійсності" і є "чутками", а "збіг у часі його виходу з фракції і прийняття бюджету - є цілком випадковим"!

Отож, щодо таких "темників": проблема навіть не зі свободою слова і думки. Проблема "темників" від нинішньої влади – у цілковитому приниженні депутатів, яким не довіряють навіть висловлювати власну точку зору на події, що відбуваються в країні.

На всі події і персоналії в країні якимись партійними "аналітиками" вішаються ярлики: "важливі для коментування", "на випадок необхідності коментарів" та "рекомендації щодо коментування". Мало того, озвучування таких "Тез для спікерів" навіть контролюється і перевіряється! А потім – робляться висновки: "придатний" депутат для наступних ефірів чи краще його замінити іншим, "більш лояльним" до партійних "темників" і до відсутності власної думки.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...