УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Александр Ягольник
Александр Ягольник
Украинский продюсер

Блог | Ау, СБУ?

Сублимация любви, Марат Башаров

Зізнаюся, після багатьох постів патріотичних активістів та після неодноразових пікетів головного офісу держустанови на Володимирській, куди громадянські активісти (зокрема, "Відсічі") носили свої матеріали щодо артистів-рашистів в Криму, я щиро вважав, що в українському СБУ немає людей, які б опікувалися захистом національного культурного простору. Ну, як в нас буває: нестача фінансування, немає людей, багато роботи, війна і все таке… Аж ні.

Опосередковано, щоправда, але гендиректор Палацу "Україна" Роман Недзельський на телеканалі "Рада" підтвердив вельми цікаву річ: виявляється, в Службі безпеки України таки є люди, яким можна зробити запит (наприклад, щодо гастролей Віллі Токарєва в Криму) і оперативно отримати інформацію. Тобто - фактично такі люди є. Можливо, так само не-ефективно працюють, як на думку Романа Недзельського український гуманітарний віце-прем’єр та не для всіх пересічних громадян вони відкриті для спілкування – але тішить сам факт того, що вони в нас все ж таки є.

Тоді виникають до них публічні питання.

Читайте: Артисти і сантехніки, або Знову про "Законопроект Наташі Корольової"

Чи ті ж самі люди, з якими Недзельський контактує в СБУ і які йому, на заздрість іншим, доволі швидко відповідають, зовсім не бачили новорічний вогник 2015-2016 року з Наташею Корольовою і "Кроліками"? Чи, може, вони так щиро просміялися від тої "шаловливой" пісеньки, що геть забули, хто підписав указ, з якого трійця на радість всьому "руському міру" насміхалася й кепкувала? І невже зовсім не знають і не чули, що вся партія "Единая Россия", членом якої з 2003 року є Наташа Корольова, одноголосно підтримує агресивну політику хазяїна Кремля?

Інше. Чому ці самі люди в СБУ мовчать тому ж Недзельському про виступи в Криму Крістіни Орбакайте? Тому що він ще в них не спитав чи тому що про них не знають?

Далі. Чи відомо тим загадковим і таємничим українським профі, що поки в українського СБУ геть не доходять руки до спілкування з українськими громадськими діячами і патріоти з відчаю вже навіть публікують зібрані дані у відкритих джерелах і у Фейсбуці, їхніми напрацюваннями вправно користується російське ФСБ? І воно, треба визнати, "не дремлет" - де має вплив, старанно видаляє весь компромат.

Наприклад, у зв'язку з гастролями в МЦКМ "Жовтневий" постановки "Сублимация любви" з Маратом Башаровим 17 жовтня я звернув увагу, що з 4 посилань кримської активності Марата Башарова - 2-х посилань на місцеві медіа-джерела вже немає. Чи, може, у випадку саме з цією виставою хлопців вводить в оману те, що 19 листопада ця ж вистава йде у Палаці культури СБУ (де її перевірили)? Якщо гуманітаріям в СБУ так важко розібратися, щоб зекономити час – я допоможу: в листопаді в Києві в ПК СБУ вельми популярну класичну виставу Альдо де Бенедетті грає український склад (Ольга Сумська, Віталій Борисюк та Євген Паперний) і наша "Сублімація кохання" не має жодного відношення до жовтневої російської театральної антрепризи, яка відкаталася в Криму ще торік.

Читайте: Скандал навколо концерту Корольової: далі буде

І останнє. Позицію щодо моральності гендиректорів ПК "Україна", МЦКМ "Жовтневий", інших приватних концертних залів та організаторів концертів, які не гребують везти в роки війни артистів-рашистів, суспільство вже знає. Так само, як і відверто втомилося від того, що всі вони прилюдно переводять стрілки на СБУ – "а в ответ тишина". Хотілося б хоч раз почути, чи розуміють у держустанові на Володимирській, що бездіяльність в гуманітарній сфері – це вкрай хибно і небезпечно, і що далеко не всі кияни вважають гроші важливішим за честь і будуть мовчки і байдуже спостерігати, як російські агенти культурного впливу, чи, як їх нещодавна назвала письменниця Оксана Забужко, "солдати інформаційної війни Кремля" окуповують ауру величного Києва.

Щоб в СБУ все ж захотілося над цим замислилися, дещо нагадаю. Один із відомих філософських постулатів Леніна: жити в суспільстві і бути вільним від суспільства – неможливо. Тому Кремль, прекрасно розуміючи, наскільки культурне підґрунтя важливе для творчої української нації, зачищав культуру під себе, зовсім не церемонячись: в грудні 1930 в урочищі Козача Лопань НКВДисти розстріляли делегатів харківського з’їзду кобзарів та лірників, в листопаді 1937 року в урочищі Сандормох – фізично знищили практично весь цвіт і тогочасну еліту української інтелігенції: письменників, поетів, сценаристів, художників, скульпторів, вчених, режисерів, істориків, яких згодом назвали "Розстріляне Відродження".

Читайте: Украинцы шоу-бизнеса и магия любви "русского мира"

Їх "вина" полягала лише у тому, що вони були українцями та творили українською мовою, виступаючи носіями української ментальності. Все робилося для того, щоб зробити домінуючим мистецтво "made in Moscow", почати русифікацію культурного простору всього великого СРСР і нав`язати теорію "старшого російського брата і молодших".

Чи не час в 2016 році покласти цьому край тими важелями впливу, які є в СБУ?

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...