Русифікація киян нарешті сповільнилася

8.2т

На Оболоні - доскакує до 40% української мови (в динаміці). Із вересня щось навдивовижу пристойна ситуація з українською.

ПОЗИТИВ: Іноді виникає відчуття цілісного україномовного середовища: коли від метро аж до дому і по всіх вулицях говорять переважно українською. Більшою мірою люди старшого і середнього віку, але і молоді пари (парубки-дівчата) і молодиці із діточками і колясками.

Хоча це більшою мірою таки "мовний шум" не в останню чергу зусиллями приїжджих. Інша річ, що кияни ніколи не самоділились на "карєнних" і "лімітчиків" і це проявляється у мовному аспекті: російськомовні переходять на українську - часто вільно і часто охоче.

НЕГАТИВ: Однак уперто не говорять українською мовою діти віком від шкільного, підлітки у компаніях - віком до 18 р. Натомість підлітки-одинаки і молоді люди віком у 20-30 р. говорять десь у співвідношенні "кожен четвертий - кожен п’ятий")

Посилення русифікації киян не бачу, радше черепашиними темпами сяк-так просувається українізація. Українська мова безперечно наявна і Жива у Києві, майже паритетна, але все ще хворобливо-невпевнена. Це мова вулиць, громадського транспорту, молоді і діток - але на жаль все ще не мова двориків у спальних масивах і не мова отих "гоп-компаній" та і просто підліткових тусівок...

Якщо спілкуватись українською і самому просто не підхоплювати мову співрозмовника - то і впертості не треба: переважна більшість як у відповідь по телефону, так і в усному спілкуванні перейде на українську вільно. Той, хто у Києві переходить на російську станом на 2016 - явно має якісь ОСОБИСТІ комплекси і явно з наміром ігнорити половину киян).

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги