newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Медичне страхування в Україні

Медичне страхування в Україні

Безкоштовна медицина давно перетворилася на міф, у який майже ніхто не вірить, але продовжують згадувати. Сучасна економічна ситуація в Україні диктує свої умови. Ринкові відносини передбачають зовсім новий формат обслуговування для всіх. Купуючи товари в магазині усі звикли розраховуватись за товар на касі. Так, у випадку медичного обслуговування теж мова йде про конкретні послуги, які громадяни змушені купувати.

Видео дня

Той варіант безкоштовної медицини, який працює сьогодні, себе не оправдовує. Громадянам доводиться чекати у довгих чергах, а отримавши поради лікаря у державній поліклініці або лікарні, усе одно витрачати купу грошей на подальше лікування. Аби не залишитися покинутим без уваги варто додатково «стимулювати» медичний персонал. Причому розцінки та види «стимулювання» інколи пред’являють ледь не у вигляді меню чи рахунку за послуги. Така «безкоштовна медицина» виходить ще й дорожче, аніж деякі варіанти лікування у приватних клініках.

Варто врахувати, що лікар отримує зарплатню від держави плюс «винагороду» від клієнта – його послуги оплачуються двічі. Занедбана та корупційна система медичного обслуговування має ряд причин на таке функціонування: мізерне державне фінансування галузі охорони здоров’я, низькі заробітні плати медичних працівників, ментальність та звички громадян. Та це смертельно небезпечно, коли у людини просто немає коштів на «стимулювання», а допомога потрібна негайно. Виходом з цього замкнутого кола може стати повний перехід на ринкову модель – медичні послуги буде відкрито оплачувати клієнт, як і будь-які інші послуги, які споживають громадяни України.

Великим плюсом є те що, людина наперед може знати кому, скільки і головне за що, вона заплатить гроші. Буде можливість уникнути додаткових сюрпризів та витрат. А головне – можна буде вимагати відповідної якості обслуговування та гарантій послуг. У разі виникнення проблем, можна буде звернутися до суду та з’ясувати усе відкрито. Лікарні не будуть тримати спеціалістів, яким не довіряють клієнти.

Зарплатні справжніх фахівців досягнуть гідного рівня. І найцікавіше, що ціни на послуги не будуть набагато вищими за ті суми, які зараз витрачають громадяни на подарунки, або передають у конвертах. Хоча не все буде ідеально. Зрозуміло що, не кожен та завжди зможе знайти певну суму грошей на лікування, особливо коли потреба в лікуванні виникає несподівано.

У розвинених країнах саме для таких випадків працює система добровільного медичного страхування. Страхові компанії надають можливість громадянам отримати необхідні кошти на лікування за умови сплати певної суми. Придбавши поліс медичного страхування, можна отримати доступ до певної суму коштів, які гарантовано отримає клієнт, у разі виникнення необхідності.

В залежності від набору послуг та переліку клінік вартість полісів різна: від мінімального (медичний огляд, лікування застуди) до розширеного (онкологічні захворювання, детальні обстеження). В Україні послугами добровільного медичного страхування користується вже значна кількість населення. Проте якість цих послуг далеко не завжди виправдовує надії. Наприклад, труднощі можуть виникнути, коли вам нагально потрібно купити ліки і ви розраховуєте на відшкодування їхньої вартості від страхової компанії. Внутрішні неузгодженості та відсутність договорів між страховими компаніями, лікарнями та аптеками не повинна впливати на інтереси споживачів страхових та медичних послуг…

Державне регулювання питань страхової медицини має внести ряд правок для вдосконалення діяльності страхових компаній та захисту інтересів громадян. Основне завдання державного регулятора – налагодити систему таким чином, щоб кожна застрахована особа гарантовано і без зайвої біганини отримувала повний спектр послуг, передбачений страховим договором.

Страховий поліс – це гарантія безпеки, а не квиток до кількох кіл пекла, біганини та доказів власної хвороби. Наразі розробляється нова редакція Закону України «Про страхування», в якому необхідно передбачити всі моменти і закласти основу нової системи. Громадяни не повинні принижуватись перед страховою компанією в разі необхідності отримання страхового покриття.

Усе навантаження з оформлення відповідних документів – це робота страхових агентів або брокерів. Закон має захищати інтереси в першу чергу споживачів послуг – громадян України.