newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Оплот

Оплот

О 5 ранку, близько 30-35 людей в камуфляжі і масках, з військовим вишколом, професійно захопили адмінбудівлі влади Криму. Смішну охорону миттєво роззброїли і використали їх в якості шерпів для доставки в приміщення важких військових сумок. Не будемо наївними. Автоматів, кулеметів, гранат, вибухівки. Це свідчить про серйозність намірів бойовиків і готовність відбити будь-який штурм. Тягнуть час, перевіряючи в’ялоспроможність нової української влади, яка продовжує жити гаслами, і індиферентність українських силовиків. Це наслідок її нерішучості у швидкому взятті під контроль усіх силових систем України, нездатність до негайного притягнення до відповідальності очевидно винних у вбивствах, насильстві, інших важких злочинах не тільки виконавців, а й їх організаторів і посібників. Ті до цього часу сидять у своїх кабінетах. Обмінявши страх на впевненість. Посиливши конспірацію, використовуючи усі можливі засоби зв’язку між собою і розцінюючи безкарність як слабкість.

Це тільки констатація факту. Вважайте, це витягом із підручника з розвитку будь-якої революції і перемоги контрреволюції.

Придивіться до деталей. Користуючись військовою присутністю, Росія, з вчорашнього дня, здійснює низку небезпечних військових маневрів на території півострова, проводить гострі інформаційні атаки. Аж до якоїсь нездорової заяви відповідального за ВПК Дмитра Рогозіна про готовність Росії до упереджувального ядерного удару. Якщо вірити повідомленням преси. Якби вслід за "фейком"-указом Януковича про мобілізацію всіх його прихильників у Севастополі для збройного супротиву "узурпації влади в Києві", з’являється його реальна заява, як легітимного президента країни, з глибокою занепокоєністю конституційним переворотом в державі і засудженням фактів насильницьких способів заволодіння його владою.

Видео дня

Могильов занепокоєний. Заявляє, що "йдуть переговори", і пропонує всім "зберігати спокій. Але з ним переговори ніхто не проводить, так як терористи "на це не уповноважені". При цьому, вони готові вести переговори з депутатами Кримської автономії. В парламент приїжджає його голова, разом із президією. Не виключено, що під захистом вогневої підтримки бойовиків, відбудеться позачергова сесія законодавчого органу Криму. Вона прийме очікуване рішення. І тоді… Україна дестабілізована, влада закрилась в парламенті.

Так-так. Це добре спланована і поки що висококласно проведена спецоперація. Її мета – максимально дестабілізувати ситуацію в Криму, як оплоті сепаратизму і російського плацдарму демонтажу української державності. Час "Х".

Кримські татари, в переконанні щодо вчорашньої прикінцевої перемоги над сепаратизмом дружньо і організовано розійшлися. Атакувати до зубів озброєних терористів не будуть. Навіть зі зброєю в руках. Хіба що в обмін їм на гарантії національної автономії, яку вони давно заслужили. Бо територіальна автономія завжди буде поганим компромісом з Росією та місцевими бізнес-політкланами. Нинішня кримська влада, сама цього не розуміючи, запустила цей безповоротний процес змін. Вже неминучих. Відступати вона не буде. Захоплення будівель кримської влади озброєними, "невідомими". Подія характеризується всіма ознаками терористичного акту. Тримайте в пам’яті, що значній частині "Беркуту" дали можливість зі зброєю в руках зникнути. Не здивуйтесь, якщо…

Таким чином, вже давно мало бути підняте питання про необхідність антитерористичної операції, яку можуть провести спеціально підготовлені для цього підрозділи СБУ разом із військовими та МВС. Хто цим може керувати?

Важливо також обговорити питання про створення "Синьої безпекової лінії" вздовж місць дислокації російських військових відповідно до угоди між двома країнами та міжнародного права.

Поставити відома Раду безпеки ООН та військовий штаб НАТО в Брюсселі.

Але… Парламент "товче" закони і тоне в дискусіях про "наболіле". О 9 ранку нова влада вже знала про події в Криму і могла спрогнозувати розвиток там подій як критичний. Тобто встановити червоний рівень загрози національній безпеці. Це елементарно. Ще більш простим ходом мало стати негайне обрання уряду. Особливо силового блоку і доручити йому діяти спільно у проведенні антитерористичної операції та захисту державного суверенітету. І перевірити його дієздатність.

Турчинову необхідно було терміново призначити Секретаря РНБО разом з його складом і зробити від його імені відповідну заяву та прийняти необхідні рішення по захисту національної безпеки.

Усім новопризначеним силовикам нагально вилетіти в АРК Крим і розгорнути там оперативний штаб з подолання кризи, яка швидко набирає оберти і погрожує ескалацією збройного конфлікту.

Це очевидно. Бо ще є законообраний президент, який у російському вигнанні простить політичного притулку в зв’язку з державним переворотом і узурпацією влади в Україні. Чекайте. Швидко навколо цього побачите прогнозовані танці російської дипломатії, політичні "наїзди" російських політкіллерів на нову владу України і заяви сателітів Росії із закликом про відновлення законної влади. Чи щось в цьому напрямку. Аби цього не сталося, необхідно діяти швидко, енергійно професійно.

Є підозра, що про це не варто й говорити, оскільки після розстрілу Небесної Сотні подібної активності за владою якось не спостерігалося. Якщо Ви скажете, що ми отримали уряд професіоналів, здатних хоча би пригальмувати фінансово-економічний обвал, коли новий глава Нацбанку за три дні запустив на бобслейній трасі девальвацію гривні, то нам варто очікувати кризу уряду значно раніше, аніж через три місяці, як про це вчора сказав очільник всієї без виключення влади в Україні.

Дуже важливо нам всім знати. І тим, хто бився на майдані, хто купував їм бронежилети і шоломи, хто носив їм їжу і медикаменти, тим хто сидів біля телевізора, зціпивши руки, плакав перед ним, коли снайпери вбивали, як у тирі, беззбройних людей, як приймаються сьогодні рішення в державі, хто за них відповідає і чи є у влади стратегія подолання післяреволюційного хаосу, хоча би на день а ще краще на тиждень? Вона вже чомусь ненавидить критику, як і попередня, зневажає наші поради і оцінки, відмовляється від будь-яких контактів із професіоналами, аби якось спільно спробувати перемогти нову кризу, яка вже прийшла до нас і шукає жертви. Всім погрожують люстрацією, але не ловлять і не карають винних. Тому винними, раптом виявимось усі разом з Вами. Або кожен окремо.

Ви думаєте, що цьому уряду Захід виділить десятки мільярдів євро і доларів на кишенькові витрати? В Європі заявили, що сьогодні готові дати лише мільярд євро. На якого професіонала в уряді буде опиратися МВФ і ЄЦБ? Яка ідея нагальної антикризової програми і хто її розробить? За тиждень, два, місяць?

З майдану забирають лідерів, перетворюючи їх в банальних чиновників. У владі ми знову бачимо любителів і дуже-дуже високоморальних громадян. Чи цього достатньо для рішучих антикризових дій і лідерства серед чисельної армії вчорашніх клієнтів Януковича?

Можливо, найкраще замовчати і бути глядачем на гальорці. У цьому, зовсім не смішному, театрі абсурду. Але що тоді буде з нами і нашою державою?