Майдан вимагає від Порошенка подачу документів на ратифікацію Угоди про Асоціацію між ЄС та Україною

Майдан вимагає від Порошенка подачу документів на ратифікацію Угоди про Асоціацію між ЄС та Україною

Майдан вимагає від Президента Порошенка термінову подачу документів на ратифікацію Угоди про Асоціацію між ЄС та Україною.

Саме поняття "вимога" звучить надто підозріло, адже коли мова йде про документ який містить демократичні основи модернізації економіки та політики країни, центрувати увагу потрібно на слові "демократія", а це означає процедуру. Президент не може тиснути на уряд, парламент та окремі гілки влади, коли мова йде про Європеїзацію. Саме поняття "змусити парламент ратифікувати Угоду", суперечить нормам українського законодавства та принципам демократії. Наскільки мені відомо, документ знаходиться на узгодженні в профільних міністерствах, і вже після узгодження процедур, міністерство Юстиції надасть свою кінцеву оцінку.

Видео дня

Більш того, так звана сьогоднішня вимога "Майдану" декларується за ініціативою підконтрольних "Батьківщині" спікерами. Треба звернути увагу на те, що і сама фракція Тимошенко має докласти зусиль, аби процедура розгляду УА в уряді була прискорена саме в міністерствах по квоті Тимошенко.

В публічній формі Президент наголошував неодноразово на готовності подати цей документ в парламент, і це одразу відбудеться, коли буде дотримана процедура.

Треба зрозуміти одну дуже важливу річ, що в маніпулятивній формі, споживачам інформації намагаються подати провокативну інформацію, використовуючи технології маніпулювання свідомістю. Тобто, чорний піар. Одразу після обрання Президента, Петра Порошенка звинувачували в небажанні підписувати угоду про асоціацію, в результаті критикани здобули поразку. Тепер вони використовують інші технології, звинувачуючи Президента в небажанні ратифікувати документ, забуваючи про свою відповідальність перед процесом. Україна не Молдова. Ратифікувати Асоціацію одразу ми в принципі не могли, різні масштаби в економіці та політиці, в нас війна. Прикро, що навіть зараз політики забувають про втрати на сході, натомість граються в популізм та політиканство. Тільки консолідація, витримка та здоровий глузд має рухати нами. В іншому випадку, ніяка асоціація не змінить країну, бо ми її втратимо.

П.С.

Ратифікація Угоди Україною не впливає на прискоренні імплементації документу, якщо Угода не буде підписана всіма країнами - членами ЄС. Німеччина та Франція не готові до ратифікації.